fot. Tomasz Strąg

Papież Franciszek uda się dziś na Jasną Górę

Ojciec Święty Franciszek udaje się dziś do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Wizyta następcy św. Piotra w Częstochowie  odbywa się w ramach  trwających XXXI Światowych Dni Młodzieży.

W drodze do Częstochowy Papież przyjechał do Szpitala Uniwersyteckiego, w którym od kilku tygodni przebywa były metropolita krakowski ks. kard. Franciszek Macharski. To nieoficjalny i nieplanowany wcześniej punkt wizyty Ojca Świętego Franciszka w Krakowie.

Tuż po godz. 7.30 kolumna z samochodem papieskim pojawiła się przed budynkiem, w którym znajduje się Klinika Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Papież rozmawiał chwilę z rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego i lekarzami, którzy zajmują się kard. Macharskim. Przed budynkiem szpitala czekali na Ojca Świętego Franciszka dyrekcja i pracownicy.

Wizyta w szpitalu trwała ok. 10 minut. Następnie kolumna z papieskim samochodem wyruszyła w drogę do Częstochowy.

Na Jasnej Górze już od kilku godzin gromadzą się pielgrzymi, którzy chcą wziąć udział we Mszy św. z udziałem Papieża. Służby porządkowe bardzo dokładnie kontrolują uczestników, co sprawia, że przed bramkami tworzą się długie kolejki.

Ojciec Święty Franciszek rozpocznie swój pobyt na Jasnej Górze od przejazdu otwartym samochodem wśród wiernych pomiędzy sektorami pod sanktuarium. Następnie o godz. 10.30 na Błoniach Jasnogórskich sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Papieża. Eucharystia będzie dziękczynieniem z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

Udział w niej weźmie prezydent RP Andrzej Duda i przedstawiciele najwyższych władz państwowych. O godz. 12.30 Ojciec Święty Franciszek przejedzie zamkniętym samochodem na lądowisko i odleci helikopterem z powrotem do Krakowa.

Wczoraj, kierując słowa do Polaków, Ojciec Święty Franciszek, zachęcał, aby naród polski patrzył z nadzieją w przyszłość.

Zachęcam naród polski, aby w świetle swojej 1000-letniej historii patrzył z nadzieją w przyszłość i na problemy, którym musi stawić czoła. Taka postawa sprzyja klimatowi jej szacunku między wszystkimi środowiskami w społeczeństwie i konstruktywnemu dialogowi między różnymi stanowiskami. Stwarza ponadto najlepsze warunki dla rozwoju obywatelskiego, gospodarczego, a nawet demograficznego. Rodząc ufność w możliwość zapewnia dobrą przyszłość swoim dzieciom – powiedział Papież.

Transmisję ze Światowych Dni Młodzieży prowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj