fot. twitter.com

Ojciec Święty zachęca do pokładania bezgranicznej ufności w Bogu, w Jego potędze i miłosierdziu

Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do pokładania bezgranicznej ufności w Bogu, w Jego potędze i miłosierdziu. Papież tradycyjnie w środę spotkał się z wiernymi w Watykanie.

Po audiencji generalnej, pozdrawiając pielgrzymów zgromadzonych na Placu św. Piotra, nawiązał do ewangelicznych błogosławieństw. Ojciec Święty Franciszek zwrócił się też bezpośrednio do Polaków.

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Jako wierzący, ewangeliczni ubodzy w duchu, polegajcie w życiu nie na własnym rozumie, zdolnościach, sile, ani też na posiadanych dobrach. Pokładajcie natomiast bezgraniczną ufność w Bogu, w Jego potędze i miłosierdziu. Bez Niego wszyscy jesteśmy sami, bardzo mali, zagubieni i bezsilni. Bądźcie wierni błogosławieństwu otrzymanemu od Pana – powiedział Ojciec Święty.

Papież Franciszek w katechezie mówił o pierwszym z ośmiu błogosławieństw z Ewangelii św. Mateusza: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie”.

Ojciec Święty tłumaczył, że faktycznie króluje ten, kto potrafi miłować prawdziwe dobro bardziej od siebie. Ukazał nam to Pan Jezus, oddając swoje życie na krzyżu dla naszego zbawienia. To jest prawdziwa potęga, prawdziwa wolność – dodał.

RIRM

drukuj