Ks. bp T. Bronakowski: Na Jasnej Górze będziemy prosić Boga o uzdrowienie rodzin z uzależnień

Zapraszam wszystkich na narodową pielgrzymkę, w czasie której będziemy się modlić w intencji wolnego narodu, wolnych i szczęśliwych rodzin, rodaków w kraju i poza jego granicami – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski w swoim zaproszeniu na 36. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Trzeźwości. Pielgrzymi aby uczestniczyć w tym wydarzeniu przybędą na Jasną Górę już dzisiaj, będą modlić się o wolność od nałogów, o przemianę i  uzdrowienie rodzin oraz wszystkich uzależnionych. 

Dziś w pierwszym dniu pielgrzymki, nazwanym przez jej organizatorów dniem przemiany serc, oprócz wspólnej modlitwy i Eucharystii, zaplanowano m.in. konferencję ks. dr Marka Dziewieckiego. Podczas niej duchowny mówić będzie o tym, „Jak kochać osoby uzależnione, by odzyskały wolność?”.

W planie pielgrzymki są też m.in. świadectwa wyzwolenia i uzdrowienia czy występy zespołów muzyczno-wokalnych. Do udziału w wydarzeniu zachęca ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący działającego przy Konferencji Episkopatu Polski Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

– U tronu Pani Jasnogórskiej będziemy prosić Boga o uzdrowienie rodzin z uzależnień. Pamiętajmy, że wolność to dar o który trzeba się stale troszczyć. Rozpoczynamy 17 czerwca o godz. 16:30. Całą noc będzie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w bazylice jasnogórskiej. Nasze spotkanie zakończy się w niedzielę o godz. 11.00 uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Prymasa Polski – podkreśla ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Pielgrzymka stanowi modlitewny etap Narodowego Kongresu Trzeźwości. Jego studyjna część będzie miała miejsce na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i odbywać się będzie w dniach 21-23 września br. Zwieńczeniem Narodowego Kongresu Trzeźwości będą uroczyste liturgie w polskich kościołach, które zaplanowano na 24 września.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl