fot. Tomasz Strąg

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

Dziś uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Święto to zostało w tym roku przeniesione z 3 maja, z racji na przypadającą tego dnia IV niedzielę wielkanocną, podczas której nie ma możliwości obchodzenia innych uroczystości.

Jak wskazał ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski, na prośbę Konferencji Episkopatu Polski o przesunięcie Święta Maryjnego na 2 maja zezwoliła Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej.

Także dziś na Jasnej Górze będzie obradować Rada Stała KEP m.in. o sytuacji duszpasterskiej Kościoła w Polsce w czasie epidemii [czytaj więcej]. 

Główne tematy obrad Rady Stałem KEP na Jasnej Górze to: sytuacja duszpasterska Kościoła w Polsce w czasie epidemii, propozycję działań pomocowych w tym trudnym okresie oraz obchody 100. rocznicy urodzin  św. Jana Pawła II – podkreślił ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

W niedzielę natomiast na Jasnej Górze podczas Mszy św. o godz. 11.00 aktu zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa i Maryi Królowej Polski dokona przewodniczący Episkopatu ks. abp Stanisław Gądecki.

RIRM

drukuj