WSKSiM nawiąże współpracę z Ukrainą

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będzie współpracować z Dniepropietrowskiem na Ukrainie. Jest już pierwsze porozumienie z Polonią mieszkającą w tym regionie oraz z departamentem oświaty w Dnieprodzierżyńsku.

Mury toruńskiej uczelni odwiedzili goście z Ukrainy. Spotkali się także z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim. Celem spotkania była wymiana doświadczeń na wszystkich szczeblach edukacji.

– W WSKSiM zobaczyłem warunki do wszechstronnego rozwoju. Po rozmowie z o. Rektorem, profesorami a także ze studentami rozumiem, że ta szkoła jest przykładem tego, że nie studenci dla szkoły a szkoła jest dla studentów. Rozumiem, że po ukończeniu studiów studenci mają otwartą drogę do znalezienia pracy. Jako wiceprezydent miasta Dnieprodzierżyńska, który koordynuje działalność w dziedzinie edukacji zdobyłem doświadczenie i jestem pewny, że w przyszłości będziemy współpracować – powiedział Sergii Pavliuk, wiceprezydent Dnieprodzierżyńska.
– Odwiedziliśmy WSKSiM. Wrażenie było niesamowite – to jest wielka szkoła elit. Dla nas jest to wielki honor, że taka szkoła daje możliwość naszym absolwentom szkół średnich studiować tutaj w Polsce, mieć taki dobry zawód jak dziennikarstwo, politologia, informatyka – mówił Lech Krzyżanowski, wiceprezes Związku Polaków w Dniepropietrowsku.

 

TV Trwam News

 

 

drukuj