fot. flickr

MEN: Prawie 100 proc. polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych funkcjonuje stacjonarnie

Prawie 100 procent polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych funkcjonuje stacjonarnie – przekazało Ministerstwo Edukacji Narodowej. To dane, jakie otrzymał resort od kuratorów oświaty na podstawie informacji od dyrektorów.

Z początkiem września uczniowie i nauczyciele po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej tzw. pandemią wrócili do placówek oświatowych. Ich nauka odbywa się w reżimie sanitarnym.

Rzecznik MEN Anna Ostrowska przekazała szczegóły dotyczące funkcjonowania placówek. Zwróciła uwagę, że sprawdzają się przygotowane przez resort schematy działań ws. przechodzenia na inny niż stacjonarny tryb nauki. [czytaj więcej]

– W trybie stacjonarnym pracuje ponad 99,3 proc. wszystkich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Oznacza to, że w systemie tradycyjnym działa 48 158 placówek, w trybie mieszanym 246 placówek, a w trybie zdalnym 80. Warto jednak zaznaczyć, że w trybie mieszanym średnio 85 proc. dzieci uczy się stacjonarnie w danej placówce, a jedynie ok. 15 proc. w trybie zdalnym w domu. Dodatkowo w ramach pracy danej szkoły w sposób zdalny lub mieszany zawieszenie zajęć trwa średnio 10 dni. Po tym czasie uczniowie i nauczyciele wracają do tradycyjnej formy nauki – poinformowała Anna Ostrowska.

MEN zapewnia, że monitoruje sytuację w szkołach i placówkach będąc w stałym kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz ministrem zdrowia. Bezpieczeństwo uczniów, rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli jest dla nas najważniejsze – podkreśliła rzecznik resortu edukacji.

RIRM

drukuj