fot. PAP

„Nasz Elementarz” trafił do konsultacji społecznych

Pierwsza część podręcznika „Nasz Elementarz” trafiła dziś do konsultacji społecznych – poinformowała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

Z nowego bezpłatnego podręcznika od września będą korzystać uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych. Konsultacje mają potrwać dwa tygodnie. W konsultacjach może wziąć udział każdy chętny, kto prześle swoją opinię do MEN.

Anna Hofman, mama trójki dzieci, która pracowała w wydawnictwie publikującym  podręczniki szkolne zwraca uwagę na ekspresowe tempo przygotowania podręcznika.

– Z mojego doświadczenia wynika, że dobry podręcznik nie powstaje w rok. To jest co najmniej da lata pracy ludzi bardzo doświadczonych, którzy rzetelnie przygotują informacje w tych podręcznikach, z których dzieci będą się później uczyły. Wywodzę się z kultury chrześcijańskiej chciałbym moje dzieci w niej wychowywać. W tej chwili bardzo modny jest temat: gender. Nie zgadzam się z tym, dlatego chciałbym wiedzieć, co będzie zawierał podręcznik, który ma być darmowy czyli tak jakby skusić mniej zamożnych ludzi do zwrócenia się ku temu podręcznikowi, a nie ku podręcznikom, które były przygotowane przez ekspertów – powiedziała Anna Hofman.

Pierwszą część podręcznika można już obejrzeć na stronie internetowej pod adresem www.naszelementarz.men.gov.pl. Podręcznik jest pisany na zlecenie resortu edukacji.

Obejmuje edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą i społeczną. Ma być własnością szkoły i posłużyć kilku rocznikom uczniów.

We wrześniu 2015 r. „Nasz elementarz” ma trafić do uczniów klas II, za dwa lata – do uczniów klas III.

 

 

RIRM

drukuj