Wybory 377. Zebrania Plenarnego KEP

Ksiądz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź będzie dalej pełnił funkcję delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Telewizji Trwam. Tak zdecydowali księża biskupi podczas 377 Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Lublinie. Metropolita Gdański został jednocześnie członkiem Rady Stałej Episkopatu.

Ewangelia na XXVIII niedzielę zwykłą

Pan Bóg objawia się nam dzisiaj jako wielki i hojny Gospodarz, który wyprawia dla nas ucztę i na nią zaprasza. My jesteśmy skłonni wyobrażać sobie Pana Boga częściej jako sędziego wymierzającego sprawiedliwość, gdy tymczasem dzisiejsza liturgia słowa ukazuje Go, jako Ojca zapraszającego swoje dzieci do stołu obficie zastawionego. Jest to stół królestwa Bożego przygotowany już na tej ziemi, we wspólnocie Kościoła, który jest także zapowiedzią wiecznej uczty niebieskiej.

KEP zakończyła obrady w Lublinie

W Lublinie zakończyły się dwudniowe obrady Konferencji Episkopatu Polski. Wśród tematów znalazły się: formacja młodzieży, działalność Caritas Polska, kwestia migrantów i uchodźców, w tym emigrantów z Ukrainy oraz rola kultury w ewangelizacji. 

Ogromny sukces „Różańca do Granic”

Inicjatywa „Różaniec do Granic” okazała się wielkim sukcesem. We wspólną modlitwę zaangażowało się ponad milion Polaków. To nie spodobało się jednak liberalno-lewicowym mediom na Zachodzie. Portal BBC inicjatywę „Różaniec do Granic” ocenił jako „kontrowersyjną”.

W przyszłym tygodniu zebranie plenarne KEP w Lublinie

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski po raz pierwszy odbędzie się w Lublinie – poinformował sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Artur Miziński. Odbędzie się ono w przyszłym tygodniu, w czasie obchodów jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.