Ewangelia na XVI niedzielę zwykłą

Zobaczmy, jak bardzo Bogu na nas zależy. Postępuje z nami z niezwykłą delikatnością. Nawet jeżeli na roli naszych serc pozwolimy złemu duchowi zasiać ziarna chwastu, Bóg nie usuwa tego zła, łamiąc naszą wolną wolę, ale daje nam czas, byśmy dojrzeli do decyzji powrotu do Niego. Tak, aby to Bóg z wielką swą delikatnością zebrał plon naszego życiowego dobra, oddzielając je od chwastu grzechu i ludzkiego buntu.

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z wizytą w Polsce

Z wizytą w Polsce przebywa ks. kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Duchowny przybył do naszego kraju, aby promować swoją najnowszą książkę „Moc Milczenia. Przeciw dyktaturze hałasu”. Przedmowę do książki napisał papież senior Benedykt XVI. Ponadto ks. Kardynał ogłosi bazyliką mniejszą franciszkańskie sanktuarium Matki Bożej – Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie.

Ewangelia na XIV niedzielę zwykłą

Jezus w Ewangelii przytacza przypowieść o siewcy. Jak dobrze wiemy, różnie bywa z tym ziarnem, ale tam, gdzie pada na glebę żyzną, wyda na pewno obfity plon według Bożego zamiaru. Jest pewnym, że przyniesie dobry owoc. Ziarno jest najlepsze – przecież od Boga, siewca najdoskonalszy – sam Jezus, pole nie gorsze – serce człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boże oraz łaknące Jego łaski. Wszystko przemawia za tym, że można spodziewać się wspaniałych rzeczy!

Misyjna posługa Redemptorystów w Boliwii

„Moje doświadczenie o duszy boliwijskiej ma różne wymiary”- powiedział w programie „Rozmowy niedokończone” w Telewizji Trwam o. dr Józef Smyksy CSsR, prezydent Wydziału Teologicznego św. Pawła w Cochabamba w Boliwii. Drugi z gości programu, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Cicero w Chicago o. Waldemar Wielądek CSsR, zwrócił uwagę, że Boliwia wyróżnia się sporym zaangażowaniem świeckich w działanie misyjne.

Święto św. Benedykta z Nursji, opata, patrona Europy

Benedykt z Nursji należy do najgłośniejszych postaci w Kościele łacińskim. Wsławił się niezwykle mądrą i wyważoną regułą, która stała się podstawą dla bardzo wielu późniejszych rodzin zakonnych na Zachodzie. Przez założony przez siebie zakon Benedykt przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.

Ewangelia na XIV niedzielę zwykłą

W dzisiejszą niedzielę Jezus uczy nas, abyśmy zaczynali w naszym życiu od tego, co najważniejsze. Abyśmy najpierw postawili stabilny fundament naszego życia, który – jeśli jest pełnym zaufaniem Bogu – może przenosić góry i doliny. Solidność postawionego fundamentu zależy przede wszystkim od naszej wiary.