źródło Paweł Kęska

Kwiaty dla ks. Jerzego

Wszyscy, którzy czują wdzięczność wobec błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki proszeni są o to, żeby 23 kwietnia, w rocznicę imienin Męczennika, przynieść na jego grób kwiaty. Tego dnia odbędzie się otwarte spotkanie wspomnieniowe. Powstanie także księga wdzięczności dla  ks. Jerzego Popiełuszki.

Ks. Jerzy Popiełuszko bardzo lubił kwiaty. Na jego imieniny w kwietniu 1984 r. przybyło blisko tysiąc osób, a kwiaty, które otrzymał, wypełniły cały pokój. Do tej tradycji nawiązują organizatorzy akcji „kwiaty dla księdza Jerzego”.

Do przyniesienia kwiatów na grób kapelana „Solidarności” w rocznicę jego imienin 23 kwietnia, zachęcają dawni współpracownicy księdza Popiełuszki, artyści, autorzy książek, m.in.: Halina Łabonarska, Adam Woronowicz, reżyser Rafał Wieczyński, dr Ewa Czaczkowska czy dr Milena Kindziuk.

Wszyscy ci, którzy chcą wyrazić wdzięczność wobec księdza Jerzego, zaproszeni są na Mszę św. o godzinie 18.00 do kościoła św. Stanisława Kostki w Warszawie. Po Eucharystii w parafialnym Domu Amicus odbędzie się spotkanie, podczas którego głos zabiorą uczestnicy imienin księdza Popiełuszki z 1984 r. oraz przedstawiciele związanych z nim środowisk, w tym z parafii, w których posługiwał.

Uczestnicy spotkania będą zachęcani do zapisania słów podziękowania dla bł. ks. Jerzego Popiełuszki, z których powstanie „Księga wdzięczności”. Podziękowania można również przesyłać za pośrednictwem strony internetowej www.40rocznica.popieluszko.net.pl.

Wydarzenie organizuje Społeczny Komitet Upamiętnienia 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Paweł Kęska

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl