fot. fb katedra rzeszowska

Tysiące „Wojowników Maryi” na ogólnopolskim spotkaniu formacyjnym w Rzeszowie

W sobotę 20 kwietnia do Rzeszowa przyjechali mężczyźni ze wspólnoty „Wojownicy Maryi”. Wraz z ordynariuszem miejsca, ks. bp. Janem Wątrobą, modlili się za duchowieństwo i rodziny całej diecezji rzeszowskiej. W procesji różańcowej ulicami stolicy Podkarpacia przeszło – jak szacuje policja – 7 tys. osób.

Spotkanie rozpoczęło się na rzeszowskim rynku. Przed procesją różańcową ulicami miasta słowo wygłosił ks. Dominik Chmielewski SDB, założyciel wspólnoty „Wojownicy Maryi”.

– Maryjo, chroń duchowieństwo Rzeszowa w swoim Niepokalanym Sercu. Nie pozwól, aby zło miało zwycięstwo w ich sercach. Uczyń ich niewidzialnymi dla zła, okryj swoim płaszczem. Niech Boże królestwo potężnie rozwija się w Rzeszowie. Niech wstawiennictwo biskupów i kapłanów wyprasza szczególne łaski dla tej diecezji. Oddajemy Ci Maryjo władze świeckie – te, które już są, i które będą – wszystkich, którzy będą z nimi współpracować, aby Dekalog i przykazanie miłości było wyznacznikiem wszystkich decyzji, które będą dokonywać się w ich sercach. Prosimy Cię Maryjo za rodziny Rzeszowa. Dziś toczy się walka o każde małżeństwo (…). Matko Pięknej Miłości! Ratuj rodziny, które dzisiaj się rozpadają (…). W szczególny sposób oddajemy Ci młodzież i dzieci – kwiat Rzeszowa. Nie pozwól Maryjo, aby demon zdeprawował ich serca (…). Nie pozwól, aby żadne z tych dzieci zginęło! – wołał kapłan.

Uczestników powitał i pobłogosławił ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej. Przypomniał, że od 25 lat Matka Boża jest patronką Rzeszowa.

– Cieszę się, że kolejne spotkanie „Wojowników Maryi” odbywa się w stolicy Podkarpacia, w Rzeszowie (…). Idziemy do Jezusa przez Maryję – mówił duchowny.

 
 
„Wojownicy Maryi”, odmawiając kolejne części różańca na ulicach Rzeszowa, przeszli do katedry Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie odbył się najważniejszy punkt wydarzenia – Msza święta. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jan Wątroba. Następnie zgromadzeni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorowali Najświętszy Sakrament.

 

 

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl