Ks. prof. P. Bortkiewicz: Być może rozpoczynamy nowy etap naszej historii – etap walki o niepodległość

Chyba właśnie znaleźliśmy się na takim etapie, w którym twórcy nowej Europy narzucają nam „bezdyskusyjny warunek europejskiej jedności”. Być może rozpoczynamy nowy etap naszej historii – nowy w sensie kontekstów, w sensie nowych uwarunkowań, ale przecież etap wpisany w nasz etos i w nasze dzieje – etap walki o niepodległość – mówił etyk, ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna”, wyemitowanym w Radiu Maryja i TV Trwam.

Analityk A. Przybylska o październikowym referendum: Uchybień było całe mnóstwo

Niepokoi fakt, że prawie 2000 protestów referendalnych zostało pozostawionych przez Sąd Najwyższy bez dalszego biegu i nie ma uzasadnienia, czy kryją się za tym błędy formalne czy jakiekolwiek inne względy. To niepokoi, bo niemal wszystkie protesty zostały tak potraktowane. Tak naprawdę uchybień było całe mnóstwo – mówiła w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Agnieszka Przybylska, analityk zajmująca się prawidłowością przebiegu wyborów współpracująca ze Stowarzyszeniem Ruchu Kontroli Wyborów.

Min. K. Szczucki o przyszłym rządzie D. Tuska: To koalicja nienawiści, która skupi się na zemście na PiS

Rząd Donalda Tuska to będzie w praktyce koalicja nienawiści, która skupi się na zemście na Prawie i Sprawiedliwości. Nie mamy się czego obawiać jako Prawo i Sprawiedliwość. Rządziliśmy w granicach prawa, zrealizowaliśmy mnóstwo dobrych projektów – mówił w „Aktualnościach dnia” ma antenie Radia Maryja minister edukacji i nauki, prof. Krzysztof Szczucki. W audycji poruszony został temat zagrożeń, jakie stwarza obecna większość sejmowa i przyszły rząd koalicji KO-Trzecia Droga-Lewica.

Barcelona usuwa imiona świętych z nazw ulic. J. Klawiter: To element walki z Kościołem

Prezes Fundacji Słowo, Jan Klawiter, ocenił, że usuwanie postaci świętych z nazw ulic w Barcelonie to element walki z Kościołem. Ratusz tego hiszpańskiego miasta zatwierdził zmianę nazw ulic, usuwając z nich imiona świętych: Rafała, Magdaleny, Agaty oraz Róży. Ich miejsce zajmą nazwiska działaczek feministycznych.

O. dr T. Rydzyk CSsR w Bydgoszczy: Pan Bóg bierze nas takimi, jakimi jesteśmy, i posługuje się nami, by budować wielkie rzeczy

Jak wam dziękować? Codziennie modlę się za żywych i zmarłych. Cała Rodzina Radia Maryja modli się za siebie, a On działa. Bierze nas takimi, jakimi jesteśmy, i posługuje się nami. I buduje wielkie rzeczy. Trzeba Bogu powiedzieć: „Tak” i wszystko będzie. Tylko ważny jest duch – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, podczas obchodów 32. rocznicy toruńskiej rozgłośni w Bydgoszczy.

Dysputy Kopernikańskie

W Toruniu odbędą się „Dysputy Kopernikańskie” z udziałem red. Jana Pospieszalskiego

W najbliższą środę, 13 grudnia 2023 r., we Franciszkańskim Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Dysputy Kopernikańskie”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Instytut Copernicanum. Udział w nim weźmie red. Jan Pospieszalski. Podczas spotkania odbędzie się także pokaz filmu „Blachnicki. Świadectwo Niepokornego”. Wydarzenie patronatem medialnym objęły TV Trwam oraz .

Ks. bp K. Włodarczyk: Dziękuję za budowanie wspólnoty, jaką jest Rodzina Radia Maryja

Dziękuję za otwarcie serca na miłość do Matki Bożej, dzięki której w tysiącach polskich dłoni codziennie z wielką czcią przesuwane są paciorki różańca. Dziękuję za miłość do Kościoła, która sprawia, że w tysiącach polskich domach rozbrzmiewa katolicki głos; za miłość do Ojczyzny, która uczy nas żarliwego patriotyzmu. Dziękuję za budowanie wspólnoty, jaką jest Rodzina Radia Maryja – mówił w Bydgoszczy ks. bp Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej, podczas Mszy św. z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja. 

32 lata temu Radio Maryja rozpoczęło nadawanie. Z tej okazji w Bydgoszczy odbyły się uroczystości rocznicowe 

Historii Radia Maryja nie byłoby bez ogromnej odwagi, by odpowiedzieć na zaproszenie Boga. Ta historia, której częścią są słuchacze z całej Polski, jest dowodem na to, że tam, gdzie człowiek słucha Ducha Świętego, dzieją się rzeczy wielkie. 32 lata temu sygnał Radia Maryja po raz pierwszy dotarł do polskich domów. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Bydgoszczy.

Prof. H. Karp: To, co udało się Radiu Maryja, ma charakter nadzwyczajny, gdyż od początku skupia się na człowieku i na jego relacji odwołującej się do Boga

Prof. Hanna Karp zauważyła, że jako nadawca społeczny przyciąga słuchaczy, którzy są zainteresowani nie tylko sprawami świata, ale szukają też „czegoś więcej i głębiej”. Stąd – jak wskazała – duże znaczenie tej rozgłośni i jej działalności na rynku mediów.

Ks. L. Kryża TChr: Dzięki ofiarności Polaków możemy robić wielkie rzeczy

Zawsze z wielką pokorą i wielką wdzięcznością staję wobec wszystkich Polaków i mówię „dziękuję”, bo dzięki ofiarności możemy robić wielkie rzeczy. Jest naprawdę wielki wkład Kościoła polskiego w życie Kościoła na Wschodzie. Zresztą tamtejsi biskupi często podkreślają, że to jest największy wkład w życie tamtejszego Kościoła – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

Red. M. Karnowski: Radio Maryja jest skałą, na której możemy się oprzeć

jest skałą, na której możemy się oprzeć. Służy wyłącznie prawdzie i zawsze staje po stronie ludzi pokrzywdzonych, ludzi biednych. Jeśli gdzieś szukamy społeczeństwa obywatelskiego, to właśnie tutaj – mówił w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja red. Michał Karnowski, dziennikarz i publicysta tygodnika „Sieci” oraz portalu „wPolityce”.