fot. PAP/Andrzej Lange

Prof. H. Karp: To, co udało się Radiu Maryja, ma charakter nadzwyczajny, gdyż od początku skupia się na człowieku i na jego relacji odwołującej się do Boga

Prof. Hanna Karp zauważyła, że Radio Maryja jako nadawca społeczny przyciąga słuchaczy, którzy są zainteresowani nie tylko sprawami świata, ale szukają też „czegoś więcej i głębiej”. Stąd – jak wskazała – duże znaczenie tej rozgłośni i jej działalności na rynku mediów.

Dokładnie 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny mijają 32 lata, od kiedy Radio Maryja  rozpoczęło nadawanie swojego programu. Początkowo docierał on do słuchaczy w Toruniu i Bydgoszczy a dziś można go odbierać w całej Polsce, a nawet na świecie.

To wyjątkowe dzieło, jakie powstało na rynku mediów. Prof. Hanna Karp, członek KRRiT, wskazała, że obecnie media katolickie to przede wszystkim nadawcy lokalni. W starciu z dużymi, często globalnymi podmiotami wydają się one nie mieć szans – dodała medioznawca.

To, co udało się Radiu Maryja ma charakter zupełnie nadzwyczajny, dlatego że od początku skupia się na człowieku i na jego relacji, która odwołuje się do Boga i wtedy dopiero, kiedy widzimy, jak człowiek potrafi funkcjonować w rzeczywistości łącząc rzeczywistość nadprzyrodzoną ze światem ziemskim, dopiero wtedy mamy pełnię obrazu. Dlatego w tym momencie wyjęcie z rynku mediów rozgłośni Radia Maryja wywołałoby zupełnie nieoczekiwaną pustkę – powiedziała prof. Hanna Karp.

Zwłaszcza – że jak zauważyła prof. Hanna Karp – słuchacze toruńskiej rozgłośni tworzą wielką wspólnotę.

Obecnie Rodzina Radia Maryja świętuje 32. rocznicę powstania katolickiej stacji. Centralne obchody odbyły się w ubiegłą sobotę w Toruniu. 

W piątek uroczystości odbyły się w Bydgoszczy. Głównym punktem była Msza św. sprawowana o godz. 17.00 w tamtejszej katedrze, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Pięknej Miłości. Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji bydgoskiej, ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Transmisję przeprowadziły Radio Maryja  i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl