H. Karp: Każda decyzja KKRiT ma charakter niezależny i autonomiczny

W związku z licznymi publikacjami – w tym w prasie brukowej, reprezentowanej m.in. przez kapitał szwajcarsko-niemiecki – mającymi znamiona medialnej nagonki na moją osobę i uczelnię, z którą jestem ostatnio związana, informuję iż: opinie sugerowane w kontekście toruńskiej uczelni, mające budować wrażenie, iż efekty mojej pracy z racji miejsca zatrudnienia, mają być z definicji niewiarygodne, przejawiają charakter jawnej dyskryminacji i abominacji – pisze w oświadczeniu medioznawca dr Hanna Karp.

Dlatego oświadczam, iż autorzy każdej kolejnej kłamliwej publikacji informującej, bądź  jakkolwiek sugerującej, iż: „Za milionową karą dla TVN stoi Hanna Karp, ekspertka od ojca Rydzyka” lub „medioznawca ojca Tadeusza Rydzyka grozi mediom karami”, powinni liczyć się z odpowiednimi prawnymi skutkami  szerzenia takich  treści.

Te redakcje i ich dziennikarze, poza tym, że dezinformują szeroką opinię publiczną, przede wszystkim obnażają własną, rażącą zawodową ignorancję i niewiedzę. Informuję zatem, przede wszystkim wprowadzoną w błąd publiczną opinię, iż każdą decyzję o nakładaniu kar członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podejmują w drodze głosowania i odpowiednią uchwałą. Każda taka decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jako konstytucyjnego organu, regulatora rynku mediów w RP, stojącego na straży wolności mediów, ma charakter niezależny  i autonomiczny. Każdy, kto twierdzi bądź sugeruje, że jest inaczej, powinien o tym fakcie poinformować odpowiednie organa prawne. W przeciwnym wypadku, podważa autonomię i bezstronność prawnego regulatora mediów w RP, co tym samym, wiąże się z odpowiednimi skutkami prawnymi.

dr Hanna Karp,

nauczyciel akademicki, wykładowca WSKSiM w Toruniu, ekspert Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Warszawa, 13 grudnia 2017

dr Hanna Karp/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl