[TYLKO U NAS] I. Zyska: M. Morawiecki pokazuje, że można przystąpić do twórczej pracy pozytywistycznej w duchu porozumienia

Premier Mateusz Morawiecki spina klamrą wydarzenia stanu wojennego – jako młody człowiek uczestniczył w strukturach opozycji Solidarności Walczącej – i dzisiaj pokazuje, że można przystąpić do twórczej pracy pozytywistycznej w duchu porozumienia – podkreślił poseł Ireneusz Zyska z koła Wolni i Solidarni podczas rozmowy z TV Trwam News.

Debata na temat udzielenia wotum zaufania dla nowego rządu Mateusza Morawieckiego toczyła się do późnych godzin nocnych. Chwilę przed północą wotum zostało udzielone. Za opowiedziało się 243 posłów, w tym parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, koła Wolni i Solidarni, a także dwóch posłów niezrzeszonych.

– Rząd Mateusza Morawieckiego to rząd dobrej zmiany, rząd kontynuacji gabinetu premier Beaty Szydło (…). Moim obowiązkiem jako patrioty, odpowiedzialnego posła, było poprzeć ten rząd i zagłosować za udzieleniem wotum zaufania – powiedział Ireneusz Zyska.

Premier Mateusz Morawiecki w sejmowym expose apelował o obniżenie temperatury sporu politycznego oraz o „sklejenie i zjednoczenie” Polski.

– Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wezwanie do jedności, budowania wspólnoty. To niesłychanie istotne z punktu widzenia tego, co dzieje się w przestrzeni publicznej, na ulicach Warszawy czy innych polskich miast. Wezwanie do tego, że rząd Zjednoczonej Prawicy powinien być rządem zjednoczonej Polski, ma ogromne znaczenie chociażby w kontekście odebrania argumentów totalnej opozycji w zakresie podburzania do niepokojów społecznych – zaznaczył poseł.

Polityk wskazał, że nie będzie łatwo przełamać tendencje niektórych środowisk, ale wierzy, że to opamiętanie nastąpi.

– Dzisiaj mamy 13 grudnia, rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, i ci, którzy podburzają polskie społeczeństwo do niepokojów – nawiązują do tamtych niechlubnych tradycji. Myślę, że premier Mateusz Morawiecki, który swoją osobą znakomicie spina klamrą tamte wydarzenia stanu wojennego – jako młody człowiek uczestniczył w strukturach opozycji Solidarności Walczącej – dzisiaj pokazuje, że można przystąpić do twórczej pracy pozytywistycznej w duchu porozumienia, przekonując tych, którzy kiedyś, pomimo tego że są naszymi braćmi, są Polakami, sprzeniewierzyli się idei niepodległej Rzeczpospolitej. Na pewno w dzieło pojednania, budowy wspólnoty będziemy się włączać, będziemy wspierać dobre rozwiązania, bo pokój społeczny jest nam niezwykle potrzebny –  akcentował Ireneusz Zyska.

Gość TV Trwam mówił, że trzeba zwrócić uwagę na ambitnie nakreślone cele przez Mateusza Morawieckiego – politykę, która neguje dryfowanie w sferze gospodarczej, międzynarodowej i zagranicznej, tak aby Polska mogła odgrywać istotną rolę jako silny, zamożny kraj.

– Kontynuacja programów prospołecznych: Mieszkanie Plus, bezpieczna rodzina, dobrze płatna praca, duże projekty w obszarze infrastrukturalnym, transportowym, m.in. Centralny Port Komunikacyjny, niezależność energetyczna, czyli sprawa niesłychanie istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski i polskich obywateli – to są wszystkie obszary, w których państwo polskie powinno być bardzo aktywne – wymieniał poseł.

– Jako koło poselskie Wolni i Solidarni z pewnością będziemy bardzo mocno wspierać dobre projekty premiera Mateusza Morawieckiego – zapewnił gość TV Trwam News.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl