fot. www.prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim

Po tym jak Andrzej Duda zawetował ustawę o działach, w czwartek doszło do jego rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim. W spotkaniu brali udział leśnicy, bo to oni zgłaszali zastrzeżenia w związku z próbą przeniesienia nadzoru nad lasami z resortu środowiska do Ministerstwa Rolnictwa.

Prezydent Andrzej Duda miał zastrzeżenia do ustawy o działach administracji rządowej. Zarzucił rządowi, że bez żadnego uzasadnienia pozbawił go konstytucyjnego terminu 21 dni na rozpatrzenie ustawy. Prezydent podzielił obawy leśników, że wyodrębnienie nowego działu: leśnictwo i łowiectwo oraz przeniesienie go do resortu rolnictwa, wcale nie przysłuży się polskim lasom, a doprowadzi do chaosu decyzyjnego i uderzy w system ochrony przyrody, który w Polsce działa od dziesiątek lat. O swoich wątpliwościach Andrzej Duda rozmawiał bezpośrednio z premierem. Celem spotkania było wypracowanie nowego projektu ustawy.

– Polskie lasy to wspólne dobro, które musimy chronić. Wszelkie zmiany związane z naszym przyrodniczym dziedzictwem wymagają szerokich konsultacji, dlatego do Pałacu zaprosiłem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, przedstawicieli Rządu, Leśników i Lasów Państwowych – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Ustawa o działach administracji rządowej ma przypieczętować rekonstrukcję rządu. Bez względu na to, w jakim resorcie znajdą się Lasy Państwowe, nadzór nad nimi przypadł Solidarnej Polsce. Pełnomocnikiem rządu ds. leśnictwa i łowiectwa jest Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska.

TV Trwam News

drukuj