Prezydent Duda przed szczytem NATO: Potrzebujemy sprawnych procesów decyzyjnych

Potrzebujemy sprawnych procesów decyzyjnych i sprawnych procesów dowodzenia (…) które się przełożą na to, że obrona w sytuacji kryzysowej będzie realizowana sprawnie – mówił w środę dziennikarzom prezydent Andrzej Duda przed rozpoczęciem dwudniowego szczytu NATO w Brukseli.

Prezydent oświadczył też, że w trakcie szczytu obecni będą przedstawiciele m.in. Gruzji i Ukrainy.

– Liczę na to i wierzę w to, że prędzej czy później staną się częścią euroatlantyckiej wspólnoty w pełnym tego słowa znaczeniu, nie tylko w znaczeniu przyjaźni, ale w znaczeniu po prostu bycia członkami Sojuszu – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent ocenił, że szczyt NATO pokaże jedność „w przestrzeni euroatlantyckiej”.

– Wszyscy ci, którzy mieliby jakiekolwiek zakusy na zakłócenie światowego bezpieczeństwa, muszą wiedzieć, że NATO jest jednością, że jesteśmy razem, nie ma żadnych rozdźwięków w przestrzeni euroatlantyckiej – dodał Andrzej Duda.

PAP/ RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl