fot. PAP/EPA

Francja: Marine Le Pen oraz 26 innych osób stanie przed sądem w związku z oskarżeniami o defraudację

Liderka Zjednoczenia Narodowego, Marine Le Pen, i 26 innych osób zostanie postawionych przed sądem – zdecydowało dwóch sędziów ds. dochodzeń finansowych w piątek. Francuscy politycy podejrzani są o udział w defraudacji europejskich środków publicznych w latach 2004–2016 – poinformowała paryska prokuratura.

Pierwsza rozprawa w sprawie o defraudację środków publicznych przez francuskich polityków i współudział w tym procederze wyznaczona jest na 27 marca 2024 r. – poinformowała paryska prokuratura. Wśród oskarżonych znajdują się m.in. Jean-Marie Le Pen i Wallerand de Saint-Just, były skarbnik partii. Główny proces odbędzie się w październiku i listopadzie 2024 r.

„Ta decyzja niestety nie jest zaskoczeniem” – zareagował w komunikacie prasowym Rodolphe Bosselut, adwokat reprezentujący Marine Le Pen.

Według sondaży Marine Le Pen ma szansę na wygraną w wyborach prezydenckich w 2027 roku. W przypadku skazania jej kandydatura może jednak zostać zablokowana.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl