W Puławach odbył się finał akcji „Razem dla rodaków ze Wschodu”

W niedzielę odbył się finał akcji „Razem dla rodaków ze Wschodu”, skierowanej do Polaków mieszkających na Ukrainie. Wydarzenie miało miejsce się w Pałacu Książąt Czartoryskich w Puławach. Patronat medialny nad akcją objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Przez ostatnie miesiące trwała zbiórka m.in. żywności, książek, przyborów szkolnych i innych produktów pierwszej potrzeby, które trafią do naszych rodaków na Ukrainie.

Podczas niedzielnej uroczystości w Pałacu Książąt Czartoryskich w Puławach odbyło się podsumowanie akcji, poświęcenie paczek oraz koncert. Całość zorganizowana została przez Stowarzyszenie Przeszłość – Przyszłości”.  Jego prezes, Artur Kwapiński, mówił na antenie Radia Maryja, że w pomoc Polakom na Wschodzie bardzo angażuje się m.in. młodzież.

– To piękna lekcja wolontariatu. Włączają się w to szkoły, prywatni darczyńcy, ale także kościoły. Dzieciaki czują moc świąt i potrzebę pomagania swoim rodakom – piszą laurki, przynoszą dary, niektórzy robią rękodzieła. Pakujemy to w symboliczne paczuszki, które będziemy przewozić na Ukrainę. To coś wspaniałego. To moc dobrych serc, które trafiają do małych pudełek – zaznaczył Artur Kwapiński.

Dary były zbierane na terenie placówek oświatowych w powiatach: puławskim, ryckim, opolskim, lubartowskim, kraśnickim i parczewskim. Patronat medialny nad akcją objęły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl