autor Instytut Globalizacji

Książka „Dziennik duchowy. Nocny podróżnik” św. Karola de Foucauld

Instytut Globalizacji wydał książkę św. Karola de Foucauld pt. „Dziennik duchowy. Nocny podróżnik”. W publikacji zawarto osobiste zapiski św. Karola de Foucauld z czasu jego podróży. Patronat medialny nad książką sprawują Radio Maryja i TV Trwam.

15 maja 2022 roku odbyła się kanonizacja św. Karola de Foucauld. Z tej okazji Instytut Globalizacji opublikował książkę dotyczącą jego wędrówek m.in. do Rzymu, Nazaretu oraz Ziemi Świętej. Autorzy wskazują, że „jest to duchowy dziennik, zawierający najbardziej osobiste zapiski Karola de Foucauld”.

„To piękna podróż po duszy świętego, prowadząca nas do Jezusa. Śledzimy jego nawrócenie, przygotowanie do kapłaństwa, dojrzewanie do życia monastycznego, a wreszcie postępujące zjednoczenie z Bogiem. Odkrywamy pobożność Karola de Foucauld, ale także jego inspiracje intelektualne” – zachęca Instytut Globalizacji.

Pisma obejmują lata 1888-1916. Czytelnicy, którzy sięgną po „Dziennik duchowy. Nocny podróżnik” św. Karola de Foucauld, będą mogli zgłębić wyjątkową relację świętego z Bogiem oraz jego rozumienie Eucharystii.

„Jezus jest w nas przez bezmiar boskiej istoty, która jest we wszystkim i w której jest wszystko. Jezus jest w nas przez świętą Eucharystię, kiedy daje się nam w Komunii świętej, dopóki trwają postacie chleba i wina. Jezus jest w nas, kiedy jesteśmy w stanie łaski przez upodobanie, z jakim zamieszkuje niczym władca w pałacu, który mu z miłością wyszykowano. Jezus jest w nas, gdy jesteśmy nie tylko w stanie łaski, lecz w usposobieniu, aby Mu się we wszystkim podobać, oddychać tylko dla Niego, we wszystkim być Mu posłusznym. Gdy oddaliśmy Mu całkowicie całą wolę, niczego sobie nie zostawiając. Gdy wreszcie uzdolniliśmy się, znosząc próby i oczyszczenia, jakie nam nałożył, być Mu we wszystkim posłusznymi dzięki Jego łasce, nie działać już samodzielnie, pozwolić Mu wszystko czynić w nas” – pisał św. Karol de Foucauld.

Więcej informacji oraz egzemplarze recenzenckie dostępne są na stronie: [email protected].

Książkę można nabyć [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl