fot. piotrowski.org.pl

Używanie sformułowania „partia Rydzyka” wobec Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi będzie wiązało się z konsekwencjami prawnymi

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi – to nowa formacja, która pojawiła się na polskiej scenie politycznej. Dziś została wpisana do ewidencji partii politycznych. Jej liderem jest europoseł profesor Mirosław Piotrowski. W przestrzeni medialnej pojawia się jednocześnie wiele kłamstw sugerujących, że za nową partią stoi dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Używanie kłamliwego sformułowania „partia Rydzyka” będzie wiązało się z konsekwencjami prawnymi. Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR podkreśla, że życzy dobrze każdemu, kto chce działać na rzecz dobra wspólnego.  

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi został już wpisany do ewidencji partii politycznych. Nowa formacja za cel stawia sobie działanie na rzecz chrześcijańskiej Europy, przypominanie o chrześcijańskich korzeniach Starego Kontynentu. Tak też swoje zadanie definiuje Ruch Europa Christi, który powstał  w środowisku tygodnia „Niedziela”. Ruch organizował wcześniej kongresy poświęcone kondycji Europy, kulturze europejskiej i gospodarce.

Lider partii prof. Mirosław Piotrowski podkreśla, że celem jest teraz „skonstruowanie list” kandydatów w wyborach do PE. W wywiadzie dla PAP prof. Piotrowski podkreśla, że zawiązując ugrupowanie polityczne, jego założyciele myśleli o samodzielnym starcie w wyborach. Jak mówi, tutaj nie zmieniło się wiele. Nie są jednak wykluczone inne możliwości. Zgłosiły się bowiem inne podmioty polityczne, które chcą się przyłączyć do Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Jesteśmy teraz na etapie rozmów, przyłączenia się tych osób na listę Ruchu Prawdziwa Europa – poinformował prof. Piotrowski. Szczegóły programowe partii zostaną przedstawione na specjalnej konferencji prasowej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj