XXV Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

09 lipca, sobota

godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, biskupa diecezji świdnickiej

godz. 20.20 – Różaniec

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

 

10 lipca, niedziela

godz. 08.00 – Godzinki

godz. 09.00 – program artystyczny w wykonaniu artystów scen polskich pt.: ,,Chrzest Biało-czerwonej”

godz. 11.00 – Uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi
ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia


Plan-zabezpieczenia-XXV-Pielgrzymki-Rodziny-Radia-Maryja


Komunikat organizacyjny przed pielgrzymką


 

* * *

o.-Tadeusz-Rydzyk

Drodzy Przyjaciele, słuchacze Radia Maryja, widzowie Telewizji Trwam, Rodzino Radia Maryja!

Przed nami  już ostatnie dni i godziny przed 25. Pielgrzymką na Jasną Górę do naszej najlepszej Matki, Pani i Królowej, danej ku obronie narodu naszego i każdego z nas. Dopinamy wszystko organizacyjnie.

Naszą pielgrzymkę rozpoczynamy w najbliższą sobotę na szczycie jasnogórskim o godz. 18.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, ordynariusza świdnickiego. Po Mszy św. rozważania różańcowe połączone ze śpiewem pięknego akatystu. O godzinie 21.00 Apel Jasnogórski.

Nazajutrz (tj. w niedzielę) świętowanie rozpoczynamy o godz. 08.00 Godzinkami ku czci NP NMP. Zapraszamy do przybycia wcześniej. Nie odkładajcie przyjazdu na później! Pielgrzymka będzie bardzo bogatym doświadczeniem wewnętrznym, ubogaceniem każdego z nas, naładowaniem akumulatorów duchowych. Po Godzinkach zaprezentujemy program w wykonaniu artystów scen polskich z zebranymi na Placu Jasnogórskim pt: „Chrzest biało-czerwonej” w reżyserii pani Barbary Dobrzyńskiej. O godzinie 11.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Z tymi, którzy jeszcze pozostaną, zakończymy naszą pielgrzymkę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Kochani, przybądźmy już po spowiedzi świętej. Na Jasnej Górze trudno będzie się wyspowiadać. Zabierzmy ze sobą życzliwość, radość, sympatię, miłość jeden do drugiego. Nie zapominajmy też o zabraniu koniecznych leków. Weźmy coś do picia, krzesełko rozkładane, parasolkę. Pomyślmy też, by z Jasnej Góry, jako ewangeliczni siewcy, przynieść budujący, ewangeliczny czy ewangelizacyjny prezent dziecku, młodzieży czy dorosłym z rodziny, sąsiedztwa czy przyjaciołom. Spróbujmy być bardziej jeszcze ewangelizatorami. Dajmy komuś dobre książki do przeczytania. Jeżeli ktoś przeczytałby tylko tytuł (a może przeczyta coś więcej), ubogaci siebie, wyprostuje swoje myślenie, swoje sumienie. Będą wartościowe książki religijne, przeróżne. Odwiedźcie Państwo stronę internetową: www.splendor24.pl. Zaglądnijcie, zobaczycie, ile tam jest tytułów, a to na pewno jeszcze nie wszystkie. Będą książki religijne, patriotyczne, dla zdrowia duszy i dla zdrowia ciała. Będą małe, piękne albumiki. Zostały one wydane parę dni temu ze zdjęciami, pięknymi zdjęciami naszego sanktuarium. Może uda się też jeszcze wydrukować większy album, z jeszcze większym zestawem zdjęć i z tekstami z konsekracji. Będą też piękne kalendarze na 2017 ze zdjęciami już z tego sanktuarium oraz płyty CD i DVD z konsekracji sanktuarium.

I jeszcze jedna niezwykle ważna sprawa: Radio Maryja i wszystkie dzieła to łaska Boża, ale i owoc pracy, współpracy, pomocy rozumiejących, jak potrzebne są te dzieła dla Kościoła, Polski i świata; jak potrzebne są, by ten świat i Polska stawały się bardziej Boże i bardziej ludzkie. Bóg zapłać tym, którzy pomagają. Prosimy jednak również tych, którzy jeszcze tego nie czynią, a jest wielu takich – pomóż i Ty. Miej udział w ewangelizacji Polski i świata. Prosimy Was bardzo gorąco o systematyczną pomoc. Słuchasz? Oglądasz? Cieszymy się z tego bardzo. Ale czy pomagasz? Te dzieła utrzymują tylko słuchacze i telewidzowie. Nie wierzcie żadnej propagandzie, że ktoś inny nam pomaga. Nie wierzcie! Na Jasnej Górze będzie można złożyć ofiarę na te dzieła. Między namiotami Fundacji „Nasza Przyszłość” z książkami, płytami, kalendarzami, o których mówiłem, będą małe namioty oznaczone u góry różą i tam prosimy składać w zaklejonej kopercie ofiary na Radio Maryja, TV Trwam czy budowę sanktuarium, z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy. Ta ofiara będzie symboliczną różą dla dzieła Matki Bożej, dla Jej Radia i dzieł przy Radiu powstałych. Ofiary na tacę w czasie Mszy św. nie są na nasze dzieła, ale na klasztor jasnogórski, który też niełatwo jest utrzymać.

Wszystkim, którzy chcą być podobni do ewangelicznego Siewcy, wszystkim współpracownikom, organizatorom pielgrzymki, pomocnikom, pielgrzymom – Bóg zapłać. Pielgrzymujemy samochodami, autobusami, na rowerach, pociągami – pielgrzymujmy. Spotykamy się wszyscy u naszej Pani, Matki i Królowej. Zapraszamy bardzo, bardzo gorąco. Zobaczycie, ile łask otrzymacie, a więc nie pozostawajcie w domach. Nie mówcie: „Potem”. Potem znaczy nigdy. Trzeba być aktywnym, a nie leniem duchowym.

Bóg zapłać!

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

drukuj