[TYLKO U NAS] Prof. M. Piotrowski do studentów WSKSiM: Jesteście nam potrzebni, by zmienić Unię Europejską

Kilkadziesiąt lat temu odbył się marsz liberałów przez instytucje unijne. Teraz potrzeba osób, które uważają, że trzeba przywrócić europejskie myślenie, czyli wrócić do chrześcijańskich korzeni. Liczymy, że zdobędziecie tu takie wykształcenie, które zapewni nam wsparcie i zmianę oblicza Europy – powiedział do studentów WSKSiM podczas inauguracji roku akademickiego poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski.

Będąc w tej uczelni kształtujecie świetne osobowości i to pod znakiem rozpoznawczym tej uczelni, w której widnieje krzyż. To zobowiązuje – powiedział prof.. Mirosław Piotrowski.

– Wiemy, że jest tu świetne grono pedagogiczne, które was uczy, przekazuje swoją wiedzę z różnych dziedzin. Jesteście z tego znani, że kształcenie tutaj daje pożądane wyniki. Jesteście zatrudniani i pożądani – nawet w Unii Europejskiej. Wielu z was jest na stażach, także w instytucjach unijnych. Trzeba zmienić Europę, trzeba zmienić Unię Europejską. Jesteście do tego potrzebni – podkreślił poseł do Parlamentu Europejskiego.

W Unii Europejskiej potrzeba teraz ludzi, którzy powrócą do chrześcijańskich korzeni – dodał.

– Kilkadziesiąt lat temu odbył się marsz liberałów przez instytucje unijne. Teraz potrzeba osób, które uważają, że trzeba przywrócić europejskie myślenie, czyli wrócić do chrześcijańskich korzeni. Liczymy na was. Liczymy, że zdobędziecie tu takie wykształcenie, które zapewni nam wsparcie i zmianę oblicza Europy – prof. Piotrowski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl