fot. PAP

Pytanie o powiązanie prezydenta z WSI. Sikorski wyłącza mikrofon

Marszałek Sejmu wyłączył mikrofon posłowi PiS Bartoszowi Kownackiemu, gdy na mównicy sejmowej pytał o powiązania prezydenta Komorowskiego z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Poseł Bartosz Kownacki uzasadniał wniosek o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów. Chciał, by do porządku obrad został wprowadzony punkt dotyczący sprawy prezydenta, WSI i SKOK-ów Wołomin.

– Waga materiałów ujawnionych w trakcie prac zespołów wymaga, aby zebrał się Konwent Seniorów, aby przekazać mu te materiały, uzupełnić porządek dzienny obrad o tenże punkt i zwrócić się do pana prezydenta Komorowskiego z następującymi pytaniami: Czy pan prezydent Komorowski kontaktował się z kpt. Piotrem Polaszczykiem lub innymi oficerami byłych Wojskowych Służb Informacyjnych, odpowiedzialnych za miliardowe defraudacje w SKOK Wołomin i Fundacji „Pro Civili”? – pytał poseł Bartosz Kownacki.

Mimo wyłączenia mikrofonu, poseł kontynuował przedstawianie wniosku. Marszałek Sejmu Radosław Sikorski nie poddał go jednak pod głosowanie.

Wczoraj, podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu, którym kieruje poseł Kownacki wykazano, że mechanizm wyłudzania pieniędzy przez SKOK Wołomin był podobny do stosowanego przez Fundację „Pro Civili” założoną przez oficerów WSI.

Zaprezentowane zostały też m.in. zdjęcia wskazujące na znajomość polityków PO, w tym prezydenta Bronisława Komorowskiego z władzami SKOK Wołomin.

RIRM

drukuj