13. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II

Dziś mija 13 lat od śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji w całej Polsce odbędą się liczne uroczystości upamiętniające papieża Polaka. Na placu Piłsudzkiego w Warszawie wierni zgromadzą się na wieczornym czuwaniu. Uczestnicy będą mogli m.in. posłuchać fragmentów nauczania Ojca Świętego.

Hasłem tegorocznych obchodów są słynne słowa „Nie lękajcie się” z homilii inaugurującej pontyfikat Jana Pawła II.

Ks. kard Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz papieża-Polaka podkreślił wczoraj w Krakowie, że św. Jan Paweł II pozostawił po sobie ogromne dziedzictwo, które jest częścią wielkich dzieł Kościoła.

Pamiętamy jak bardzo Kościół, i cały świat, przeżywał odchodzenie tego wielkiego Ojca Świętego. Pamiętamy również jak bardzo pogrzeb świętego Papieża stał się potężną manifestacją wiary ludu Bożego i jedności Kościoła. Kościoła wdzięcznego Bogu za pasterza według Serca Bożego. Jego pontyfikat stanowi cząstkę wielkich dzieł Kościoła głoszącego Ewangelię wszelkiemu stworzeniu – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Karol Wojtyła został wybrany na papieża 16 października 1978 roku. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu, który nie pochodził z Włoch. W jego pontyfikat wpisały się 104 pielgrzymki papieskie. Ojciec Święty najczęściej odwiedzał m.in. swoją ojczyznę.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl