
O. dr T. Rydzyk CSsR podczas inauguracji roku akademickiego w AKSiM: Jesteśmy bardzo potrzebni jako świadkowie prawdy
Jak jest ktoś wychowywany pod folią czy pod kloszem – popatrzmy na rośliny – to wystarczy troszeczkę wiatru i ginie. Nie życzę wam łatwo, tylko wam życzę, żebyście szli do przodu. Święty Jan Paweł II Wielki nie miał łatwo. Od dzieciństwa nie miał łatwo (…). Życzę wam siły woli. Niech Chrystus jej wam dodaje, bo On chce jej dodawać, a my się do Niego zwracajmy i służmy prawdzie – nie opinii tylko prawdzie. Jesteśmy bardzo potrzebni jako świadkowie prawdy – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, rektor założyciel AKSiM, do studentów rozpoczynających nowy rok akademicki.











