fot. PAP/Radek Pietruszka

Szymon Hołownia zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Polski 2050

Szymon Hołownia zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Polski 2050 – przekazał członek zarządu i poseł partii Łukasz Osmalak. Według niego wicemarszałek Sejmu poinformował o swojej decyzji członków ugrupowania przed Radą Krajową Polski 2050, która odbyła się w sobotę.

O jego rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego partii, zasiadający w zarządzie Polski 2050 poseł Łukasz Osmalak poinformował we wtorek wieczorem.

– Szymon sam podjął taką decyzję i sam złożył rezygnację. Poinformował nas o tym przed sobotnią Radą Krajową – relacjonował.

Według niego przed rezygnacją Hołowni w zarządzie krajowym partii pozostawały trzy nieobsadzone stanowiska wiceprzewodniczących. Jak przekazał, po sobotniej Radzie Krajowej oraz wspomnianej rezygnacji Hołowni skład zarządu uzupełniło czworo nowych wiceprzewodniczących: poseł Piotr Górnikiewicz, posłanka Wioleta Tomczak, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Łukasz Bałajewicz oraz wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Katarzyna Nowakowska.

PAP

drukuj