W Elblągu odbyło się spotkanie obrońców Polskich Rodzin

W piątek 7 czerwca w Elblągu, w biurze poselsko-senatorskim odbyło się kolejne spotkanie SOS dla Polskiej Rodziny, w którym wzięli udział inicjatorzy akcji Andrzej Jaworski i Hubert Grzegorczyk.

Celem spotkań z cyklu SOS dla Polskiej Rodziny jest pobudzenie lokalnej społeczności na rzecz obrony rodzin oraz wartości chrześcijańskich.

Dziś musimy jeszcze bardziej przyglądać się programom lokalnych realizowanym przez samorządy, aby nie dopuścić do sytuacji, które np. dzieją się w Gdańsku, czy Warszawie. Nasz sprzeciw jest potrzebny, bowiem bez niego środowiska homoseksualne wejdą do strefy publicznej, do szkół i dokonają indoktrynacji naszych dzieci. Największym złem dla Polski jest obecnie demoralizacja młodego pokolenia dokonywana przez ideologię gender – powiedział Hubert Grzegorczyk, koordynator inicjatywy SOS dla Polskiej Rodziny.

W spotkaniu w Elblągu wzięło udział kilkadziesiąt osób, głównie mieszkańców miasta. Po wystąpieniu Huberta Grzegorczyka i Andrzeja Jaworskiego to oni mieli okazje do własnych wystąpień. Jeden z uczestników spotkania wspominał o sytuacji, która miała miejsce w Elblągu w 2014 roku, kiedy to w pobliskiej galerii handlowej zorganizowana została wystawa środowisk LGBT. Wśród różnych zdjęć, były także gorszące, na których pary homoseksualne sfotografowane były w dwuznacznych sytuacjach. Dzięki interwencji ówczesnych władz Elbląga oraz wspólnot kościelnych ta wystawa została wycofana.

W takich sytuacjach musimy reagować. Dziękuję Wam, że udało się zamknąć tamtą wystawę LBGT w Elblągu. Takich prób wejścia genderyzmu do życia społecznego jest coraz więcej i musimy być gotowi na te ataki. Ostatnio w Gdańsku cała Polska widziała do czego zdolne jest środowisko LGBT, jak bardzo chce zniszczyć naszą wiarę, tradycję i kulturę. My nie baliśmy się powiedzieć dość i dlatego złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o obrazę naszych uczuć religijnych, a także wielu innych, którzy później widzieli do czego został porównany Najświętszy Sakrament. Musimy patrzeć lokalnej władzy na ręce, nie ulegać wpływom laickim z zachodu, a przede wszystkim wychowywać nasze dzieci zgodnie z naszymi wartościami. Bez tego nie obronimy Polski przed gedneryzmem – mówił Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość.

Mieszkańcy Elbląga podkreślali także, że do walki z gender potrzebne są nie tylko działania oddolne, ale również stanowcza i jednoznaczna polityka ze strony państwa.

W najbliższym czasie inicjatywa SOS dla Polskiej Rodziny przyjedzie do innych części województwa warmińsko-mazurskiego.

SOS dla Polskiej Rodziny/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl