fot. wikipedia.org

Warszawa: konferencja naukowa „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń”

Na stadionie narodowym w Warszawie rozpoczęła się konferencja naukowa „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń”. Biorą w nie udział polscy i zagraniczni eksperci w dziedzinie edukacji seksualnej.

Głos podczas wydarzenia zabierze m.in. prof. Mark Regnerus, autor badań na temat konsekwencji wychowywania dzieci przez pary homoseksualne. Eksperci przedstawię też analizę skutków wprowadzonej w Holandii edukacji seksualnej.

Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski wskazał, że konferencja to jeden z elementów obrony wartości rodzinnych.

Wypełniając naszą misję zdecydowaliśmy się zorganizować konferencję z ekspertami, którzy zagrożenie edukacji seksualnej dobrze znają, którzy temu zjawisku przyglądają się tam, gdzie ono się zaczęło, czyli w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Ci eksperci mogą nas, jako polskie rodziny, polskie społeczeństwo, upewnić o tym, czym tak naprawdę jest edukacja seksualna, na jakich opiera się założeniach, jaką rolę przypisuje rodzicom. W końcu do czego prowadzi młodzież i jakie de facto treści przekazuje – akcentował Kazimierz Przeszowski.

Wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach i przedszkolach od dłuższego czasu domagają się środowiska LGBT. Swoje postulaty homoseksualiści będą dziś manifestować podczas tzw. „Parady Równości”, która przejdzie ulicami Warszawy. Patronat nad pochodem objął włodarz stolicy Rafał Trzaskowski.

W niedzielę w ponad 130 miastach w Polsce przejdą Marsze dla Życia i Rodziny, promujące prawdziwe wartości, jak m.in. ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

RIRM

drukuj