fot. PAP/Marcin Obara

B. Socha: Można jeszcze wnioskować o dofinansowanie w konkursie „Po pierwsze Rodzina!”

Organizacje pozarządowe do soboty mogą wnioskować o dofinansowanie w konkursie „Po pierwsze Rodzina!”. Można ubiegać się o środki na różne projekty związane z promowaniem rodziny, małżeństwa, macierzyństwa, ojcostwa – powiedziała wiceminister rodziny Barbara Socha.

„To pierwsza edycja programu +Po pierwsze Rodzina+. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy go rozwijać. W sobotę mija termin składania wniosków o dofinansowanie w tym programie, dlatego zachęcamy organizacje pozarządowe, stowarzyszenia do zajrzenia na stronę MRPiPS lub na stronę witkac.pl i zapoznanie się z regulaminem konkursu” – powiedziała wiceminister rodziny, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha.

Organizacje pozarządowe mogą liczyć na dofinansowanie od 50 tys. do nawet 1,5 mln zł. Łączna pula to 6 mln zł. Aby wziąć udział w konkursie, należy mieć już doświadczenie w działaniu na rzecz rodziny i zaprezentować projekt jednej zrealizowanej wcześniej inicjatywy.

„Można ubiegać się o środki na różnego rodzaju projekty związane z promowaniem rodziny, rodzin wielodzietnych, małżeństwa, macierzyństwa, ojcostwa” – wskazała pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej.

Wiceminister rodziny poinformowała, że zainteresowanie programem jest ogromne.

„Bardzo się cieszę, czeka nas dużo pracy. Myślę, że będziemy mogli ten program rozwijać w kolejnych latach. Traktujemy to również jako promowanie dobrych praktyk, zachętę dla innych organizacji, żeby szły tymi śladami. Mam nadzieję, że będziemy mogli rozwijać trzeci sektor organizacji pozarządowych, które są solą demokracji, aktywności obywatelskiej” – powiedziała Barbara Socha.

Oferty w konkursie można składać do 27 czerwca br. poprzez formularz dostępny [tutaj]. Aby to zrobić, trzeba wcześniej założyć własne konto.

Nagrodzone projekty będą realizowane w okresie od 15 września do 31 grudnia 2020 r., a wyniki zostaną ogłoszone do 15 lipca.

PAP

drukuj