fot. pixabay.com

K. Grajcarek: Podatki są zapisane w polityce klimatycznej Unii Europejskiej. Jeżeli przeczytamy wszystkie materiały, które Unia wydała, to zobaczmy, że one zagrażają każdemu obywatelowi

Podatki są zapisane w polityce klimatycznej Unii Europejskiej. Wszystko jest  zapisane, tylko trzeba to odpowiednio i dokładnie przeczytać. Nie należy czytać streszczeń materiałów Unii Europejskiej, które wydaje, całe treści materiałów. Ze streszczeń materiałów wynika, że właściwie nic się nie dzieje, wszystko jest ok, a ludzie będą zdrowi, bogaci i pewnie wiecznie młodzi – powiedział Kazimierz Grajcarek, były przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Na horyzoncie unijnej polityki klimatycznej jest rozszerzenie systemu ETS, by dodatkowymi opłatami obciążyć gospodarstwa domowe. Zasady zmieniają się w ogromnym tempie, bo jeszcze niedawno Polacy rezygnowali z węgla na rzecz gazu. Tymczasem korzystanie z gazu też będzie wiązało się z wyższym kosztem. [czytaj więcej]

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że aktualnie mówi się o tym jednym konkretnym podatku i rozszerzeniu systemu ETS, jednak będzie jeszcze wiele innych obciążeń.

– Podatki są zapisane w polityce klimatycznej Unii Europejskiej. Wszystko jest zapisane, tylko trzeba to odpowiednio i dokładnie przeczytać. Nie należy czytać streszczeń materiałów Unii Europejskiej, które wydaje, tylko całe treści materiałów. Ze streszczeń materiałów wynika, że właściwie nic się nie dzieje, wszystko jest ok, a ludzie będą zdrowi, bogaci i pewnie wiecznie młodzi. Natomiast jeżeli przeczytamy wszystkie materiały, które Unia Europejska wydała (bez wyjątku), to zobaczymy, że one wszystkie zagrażają każdemu obywatelowi – podkreślił były przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.

Kazimierz Grajcarek stwierdził, że Europejski Zielony Ład  i protest rolników to „skanalizowanie przez Unię Europejską protestów na rolników”.

– Całe nieszczęście polityki klimatycznej nie leży w Europejskim Zielonym Ładzie, bo to jest tylko część, to jest 1/3 polityki klimatycznej. Wszyscy (albo przynajmniej wielu z nas) zajmują się Zielonym Ładem, a nie zajmują się polityką klimatyczną w ogóle, czyli jeszcze gorszymi rzeczami, które są zapisane i o tym zapominamy. Jeśli będziemy płacić podatek od ogrzewania, od emisji ciepła z naszych domów, to będziemy musieli ocieplać domy, wymieniać okna, itd. Jednak warto pamiętać, że w Unii i na świecie nie ma tyle fabryk, które pozwoliłyby na to, żeby w terminie określonym przez Unię, te domy ocieplić, nie wspominając, że ludzi po prostu na to nie stać – powiedział gość audycji „Aktualności dnia”.

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej zakłada dwa cele. Pierwszy to redukcja emisji CO2 do 2030 roku o 55 procent w porównaniu do 1990 roku. Drugi to 100 proc. neutralności klimatycznej do 2050 roku. Bruksela chce doprecyzować trzeci cel, który ma być zrealizowany do 2040 roku. Nad szczegółami pracuje Komisja Europejska. [więcej]

– Podatki będą płacić ludzie biedni, bo bogaci wykonają te zadania. Biednych nie będzie stać na to, by to zrobić. Ludzie będą zmuszeni płacić kary (że nie stać ich na ocieplenie budynków), a jeśli nie będzie ich stać, by je zapłacić, to im zabiorą ich własność. Chodzi o to, by zrobić z ludzi biedaków, takich ludzi, którymi łatwo się steruje i za kromkę chleba będą pracować – wyjaśnił były przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.    

Jeżeli chodzi o wymianę azbestu, którym pokryte są domy czy budynki gospodarcze, to choćby mieszkańcy danych regionów chcieli to zrobić i byłoby ich na to stać, to i tak nie ma miejsca na utylizację, i nie ma miejsca, by to składować.

– Najczęściej (tak robią biedne gminy) wszystkie materiały z dachów eternitowych są składowane i gdzieś leżą, może je przykryją, żeby wiatr nie rozdmuchiwał pyłu, który ludzie mieliby wdychać. Wszystkie działania, cała polityka klimatyczna jest po prostu działaniem pozornym i nie ma nic wspólnego z klimatem i z ochroną klimatu. Człowiek nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał wpływu na klimat – podsumował gość Radia Maryja. 

Całą rozmowę z Kazimierzem Grajcarkiem z audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl