fot. Grzegorz Jakubowski KPRP

Wizyta Pierwszej Damy w Przedszkolu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla w Vancouver

Pierwsza Dama 20 kwietnia odwiedziła parafię św. Kazimierza w Vancouver oraz działające przy niej Przedszkole Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla w Vancouver.

Parafia św. Kazimierza w Vancouver to jedyny polski kościół w Kolumbii Brytyjskiej skupiający ok. 1200 polskich rodzin, a działające przy niej Przedszkole Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla, zapewnia opiekę dzieciom w wieku od 3 do 5 lat.

Proboszcz parafii oraz członek Rady Dyrektorów przedszkola o. Alfred Grzempa powitał Pierwszą Damę, a następnie przybliżył historię kościoła oraz opowiedział o bieżącej działalności wspólnoty i placówki.

Następnie małżonka prezydenta udała się do przedszkola, gdzie spotkała się z dwoma grupami przedszkolaków, które przywitały Pierwszą Damę śpiewem.

W rozmowie z najmłodszymi Agata Kornhauser–Duda pytała dzieci o Polskę oraz ich własne pochodzenie. Dzieci ochoczo opowiadały o ulubionych zajęciach w przedszkolu, lekcjach śpiewu czy grach na placu zabaw.

Program placówki uwzględnia rozwój fizyczny dzieci, rozwój intelektualny, językowy, emocjonalny oraz relacje społeczne. Dzieci uczą się przez wspólną zabawę. Placówka otwarta jest dla wszystkich dzieci, niezależnie od pochodzenia.

Agata Kornhauser–Duda spotkała się także z przedstawicielami polskiego duchowieństwa, którzy posługują w kanadyjskich parafiach w całym kraju.

prezydent.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl