fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Para prezydencka złożyła w czwartek życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. „Niech wszystkie dni w roku będą dla Państwa radosne i pełne rodzinnego ciepła, a dobro, którym dzielą się Państwo z innymi, niech zawsze do Państwa powraca” – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Para prezydencka opublikowała dziś na oficjalnej stronie prezydenta krótki film z życzeniami.

„Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka składamy Państwu nasze najlepsze życzenia. Dziękujemy za to, że są Państwo wśród nas, że wspierają swoich najbliższych, że dzielą się swoją mądrością i życiowym doświadczeniem” – stwierdził prezydent.

Pierwsza dama zaznaczyła, że „świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno: miłość babci i dziadka”.

„Nic nie jest w stanie zastąpić ciepła i serdeczności, jaką dziadkowie potrafią okazywać swoim wnukom. Są Państwo dla nich najlepszymi przyjaciółmi. Zawsze mają Państwo czas, by ich wysłuchać, a gdy trzeba, służyć pomocą i radą” – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

„To wokół Państwa gromadzą się rodziny z okazji świąt i uroczystości. To Państwo przechowują rodzinne pamiątki i wspomnienia. To dzięki Państwu młodzi ludzie mogą odkrywać swoje korzenie” – mówił prezydent.

Nawiązał również do tego, że za nami bardzo trudny rok.

„Koronawirus zmienił nasze życie i ograniczył nasze wzajemne kontakty, ale wyzwolił też olbrzymie pokłady ludzkiej życzliwości. Przekonaliśmy się, jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, i doceniliśmy jeszcze bardziej, jak wielkim skarbem są babcie i dziadkowie” – powiedział prezydent.

„W tym trudnym czasie życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia. Niech zawsze otacza Państwa miłość i troska najbliższych” – dodała pierwsza dama.

„Proszę przyjąć nasze najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności. Niech wszystkie dni w roku będą dla Państwa radosne i pełne rodzinnego ciepła, a dobro, którym dzielą się Państwo na co dzień z innymi, niech zawsze do Państwa powraca” – zakończył składanie życzeń prezydent.

Dzień Babci przypada w czwartek, 21 stycznia, a Dzień Dziadka – w piątek 22 stycznia.

PAP

drukuj