PAP/EPA

USA: Izba Reprezentantów przegłosowała ustawę o konfiskacie rosyjskich aktywów i zakazie TikToka oraz pakiet pomocowy dla Tajwanu i państw Indo-Pacyfiku

Izba Reprezentantów przegłosowała w sobotę ustawę o konfiskacie rosyjskich aktywów i zakazie TikToka oraz pakiet pomocowy dla Tajwanu i państw Indo-Pacyfiku o wartości 8 mld dolarów. Obie ustawy przeszły przeważającą większością głosów polityków obydwu partii.

Pierwsza z ustaw to projekt zatytułowany „Ustawa o Pokoju poprzez Siłę w XXI wieku” (XXI Century Peace through Strength Act), zawierający m.in. sankcje na Iran i Rosję, a także przepisy upoważniające prezydenta do konfiskaty zamrożonych rosyjskich aktywów (ich wartość szacowana jest na 5-8 mld dolarów) i przekazania ich na wsparcie Ukrainy.

Dodatkowo w tej ustawie zawarte są zmodyfikowane przepisy przegłosowanej już wcześniej przez Izbę ustawy zmuszającej chińskiego właściciela TikToka do sprzedaży aplikacji. Jeśli firma ByteDance tego nie zrobi, w myśl ustawy TikTok może zniknąć ze sklepów z aplikacjami mobilnymi.

Pakiet pomocowy dla Tajwanu i Indo-Pacyfiku jest wart 8 mld dolarów, z czego 2 mld trafi na zakup broni dla Tajwanu.

Wkrótce odbędzie się głosowanie nad dwoma innymi pakietami, pakietem dla Ukrainy o wartości 60 mld dolarów i wsparciem w wysokości 26 mld dolarów dla Izraela.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl