fot. flickr.com

Ciąg dalszy „okrągłego stołu” ws. edukacji

Przedstawiciele rządu zasiądą dzisiaj ponownie do „okrągłego stołu” wraz z nauczycielami, rodzicami i ekspertami ponownie. Zaproszenie otrzymał również Sławomir Broniarz, jednak jego stanowisko w tej sprawie jest jasne: ZNP nie weźmie udziału w obradach.

Premier Mateusz Morawiecki podsumuje dzisiaj pierwszą część debat, które były poświęcone edukacji. Jeżeli chodzi o zamiany w oświacie, to będzie można wprowadzić je dopiero wtedy, gdy na obradach pojawią się ci, którzy do tej pory nie zasiedli do rozmów.

– Traktuje ten „okrągły stół” jako początek i czekam na obrady, w którym będą uczestniczyć eksperci, ludzie, którzy od dawna myślą o zmianach, a którzy do tej pory nie są wykorzystani – podkreśla Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Szef ZNP Sławomir Broniarz stwierdził, że dotychczasowy dorobek „okrągłego stołu” wyklucza możliwość wypracowania stanowiska, które interesuje nauczycieli. Na te słowa zagregował prezydent Andrzej Duda, mówiąc, że dopóki wszyscy nie zasiądą do stołu, to porozumienie nie zostanie osiągnie. Dlatego ważne jest, jak podkreśla Barbara Nowak, aby te rozmowy wciąż trwały.

– Jest bardzo potrzeba dyskusja na temat edukacji, systemu edukacji, szkoły w ogóle, jak powinna wyglądać, kogo chcemy wychować, co jest dla nas przede wszystkim istotnym pytaniem – wskazuje małopolska kurator oświaty.

Zarekomendowany przez prezesa ZNP strajk włoski zaleca nauczycielom, by prowadzili wyłącznie zajęcia dydaktyczne, a odwołali zajęcia dodatkowe. To szczególnie uderza w uczniów, dlatego rząd znów wyciąga rękę do partnerów społecznych i liczy w tym na wzajemność.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl