fot. PAP/EPA

Wznowienie Mszy św. na Sri Lance

Na Sri Lance w najbliższą niedzielę zostanie wznowione odprawianie niedzielnych Mszy św. Na pewno dojdzie do tego w stolicy kraju – Kolombo. W pozostałych diecezjach decyzja należy do biskupów miejsca.

Policja przekonuje, że osoby zamieszane w zamach terrorystyczny na Sri Lance zostały zatrzymane albo zginęły. Za winne uznano lokalne organizacje terrorystyczne, choć pod atakami podpisało się samozwańcze Państwo Islamskie. Wspólnota chrześcijan na Sri Lance walczy o powrót do normalnego życia. W kościołach w kraju ponownie odprawiane będą niedzielne Msze św. W serii zamachów bombowych, do jakich doszło w okresie Wielkanocnym, życie straciło ponad 250 osób. Liczba rannych to ok. pół tysiąca.

– Jesteśmy tutaj, aby modlić się za naszych braci, za nasze siostry; tych, którzy zostali ranni i są nadal w szpitalach, ale też za członków rodzin zamordowanych – powiedział arcybiskup Kolombo ks. kard. Malcolm Ranjith.

Wznowienie Mszy św. dotyczy na razie stolicy Sri Lanki – Kolombo. W pozostałych diecezjach decyzja ma być uzależniona od sytuacji na miejscu i oceny bezpieczeństwa. To biskupi diecezjalni podejmą decyzję. Na razie nie wiemy, czy możliwe będzie terminowe rozpoczęcie nauki w szkołach katolickich. Powinno do tego dojść 14 maja, ale kuria arcybiskupa Kolombo nie podjęła jeszcze decyzji. Tutaj celem również jest bezpieczeństwo.

TV Trwam News/RIRM

drukuj