WTA Rzym. Iga Świątek nie dokończyła meczu ćwierćfinałowego

W ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie Iga Świątek mierzyła się z Kazaszką Jeleną Rybakiną. Niestety, Polka skreczowała w trzecim secie z powodu kontuzji prawego uda. Liderka światowego rankingu zeszła z kortu przy stanie 2:2. Pierwszą partię wygrała 6:2, a w drugim secie przegrała 6:7 (3-7).

Iga Świątek bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Mimo bardzo dobrej postawy rywalki, wygrała pierwsze cztery gemy. Ostatecznie pierwszego seta zwyciężyła 6:2. Druga partia była zdecydowanie cięższa, choć Polka rozpoczęła ją od przełamania Jeleny Rybakiny. Miała nawet „break pointa” na 5:2, jednak z czasem Kazaszka zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do „tie-breaka”. Tam okazała się lepsza, wyrównując stan rywalizacji.

Po drugim secie Świątek poprosiła o przerwę medyczną. Na kort wróciła z zabandażowanym udem. Przy stanie 2:2 Polka zdecydowała się na rezygnację z dalszej walki, co oznacza także utratę punktów rankingowych. Przed rokiem raszynianka zwyciężyła bowiem w Rzymie.

Jelena Rybakina w półfinale zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko. Drugą parę tworzą Rosjanka Weronika Kudermietowa i Ukrainka Anhelina Kalinina.

***

WTA Rzym (Włochy), ćwierćfinał gry pojedynczej kobiet:
Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) – Iga Świątek (Polska, 1) 2:6, 7:6 (7-3), 2:2 (krecz)