WTA Miami. Radwańska wyeliminowana przez Azarenkę

Agnieszka Radwańska tym razem bez niespodzianki. Polka nie sprostała powracającej po kilkumiesięcznej przerwie Wiktorii Azarence. W 1/8 finału turnieju WTA w Miami uległa utytułowanej rywalce 2:6, 2:6.

Radwańska – choć w rankingu WTA plasuje się zdecydowanie wyżej od swojej dzisiejszej rywalki – nie była faworytką. Wiktoria Azarenka wraca po ponad półrocznej przerwie.

Choć wynik na to nie wskazuje, pojedynek był bardzo wyrównany. Swoje podanie Białorusinka obroniła dopiero na przewagi. Później dwukrotnie przełamała krakowiankę i objęła prowadzenie 5:1. Radwańska nie pozostawała dłużna. Nadrobiła jednego gema, jednak na więcej nie było jej już stać. Pierwszą piłkę setową uratowała smeczem. Po chwili straciła serwis nieudanym uderzeniem z forhendu (2:6).

Druga partia przyniosła niecodzienne rozstrzygnięcia. Tenisistki miały problem przy własnej zagrywce. Dwukrotnie broniła się Azarenka, ani razu nie udało się to Radwańskiej. Polka walczyła i ze stanu 1:5 wyszła na 2:5. Miała jeszcze swój serwis, który ostatecznie oddała na sucho. Najpierw wyrzuciła forhend, potem popełniła podwójny błąd w polu zagrywki, a na koniec nie była w stanie odbić smeczu Białorusinki.

Krakowianka kończy swoją przygodę z Miami. Do ćwierćfinału awansowała była liderka rankingu WTA, która teraz zmierzy się z Karoliną Pliskovą.