fot. PAP/EPA

Formuła 1. Z powodu trudnych warunków pogodowych odwołano niedzielny wyścig na torze Imola

W niedzielę miało odbyć się Grand Prix Formuły 1 na torze Imola. Zostało ono jednak odwołane ze względu na trudne warunki pogodowe, jakie panują w regionie Emilii-Romanii.


Od dłuższego czasu spekulowano na temat organizacji wyścigu Formuły 1 oraz serii towarzyszących na północy Włoch. Region nawiedziły bowiem ulewne deszcze, a spora część Emilii-Romanii znalazła się pod wodą.

Doniesienia medialne, zdjęcia i materiały wideo oraz prognozy pogody nie pozostawiały złudzeń – organizacja tak dużego wydarzenia mogła być niebezpieczna. Przyznali to także przedstawiciele Formuły 1 oraz FIA, którzy zdecydowali się o odwołaniu szóstej rundy mistrzostw świata.

„Po dyskusjach przedstawicieli Formuły 1 z prezydentem FIA, odpowiednimi organami władzy, w tym właściwymi ministrami; prezesem włoskiego Automobile Club, prezydentem regionu Emilia-Romania, burmistrzem miasta oraz promotorem imprezy podjęto decyzję, aby nie organizować w ten weekend Grand Prix na Imoli. (…) Nie jest możliwe zagwarantowanie bezpieczeństwa naszym kibicom, zespołom i personelowi” – ogłoszono w komunikacie opublikowanym przez F1.

Podjęta decyzja była jedyną słuszną. Dla Imoli podtrzymano czerwone alerty pogodowe, które mają utrzymać się do piątku. To najwyższy poziom ostrzeżeń.

W wyniku powodzi w Emilii-Romanii życie straciły co najmniej trzy osoby, a wiele tysięcy trzeba było ewakuować z zalanych domów.

„Społeczność Formuły 1 jest myślami z ludnością dotkniętą ostatnimi wydarzeniami w Emilii-Romanii. Pragniemy wyrazić wdzięczność służbom ratunkowym, które robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc tym, którzy tego potrzebują” – napisano w komunikacie F1.

Nie poinformowano jednak, czy planowane jest przełożenie wyścigu na inny termin. Prawdopodobnie tegoroczny kalendarz zostanie skrócony o jedno Grand Prix, na co wskazały słowa prezydenta Italian Automobile Club. Oznajmił on, że wyścig na 99 proc. nie odbędzie się w innym terminie.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl