Liga Mistrzów. Manchester City nie pozostawił złudzeń Realowi Madryt

Manchester City awansował do finału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Interem Mediolan.  Podopieczni Pepa Guardioli w rewanżu pokonali Real Madryt aż 4:0. Wcześniej w stolicy Hiszpanii padł remis 1:1.

„Przedwczesny finał” – tak wielu ekspertów nazywało starcie Manchesteru City z Realem Madryt. Oba zespoły aspirowały do zdobycia trofeum. Hiszpańska drużyna ma na to patent – w ciągu ostatnich dziesięciu sezonów pięciokrotnie wygrywała Ligę Mistrzów. Z kolei ekipa Pepa Guardioli od długiego czasu spisuje się świetnie na arenie krajowej oraz międzynarodowej. A dla samego trenera zwycięstwo w Champions League jest głównym celem, mającym stanowić ukoronowanie jego pracy z „The Citizens”.

Spotkanie w Madrycie zakończyło się remisem 1:1. Rewanż zapowiadał się więc interesująco. W rzeczywistości odbywał się jednak pod kątem dominacji gospodarzy. W środowej rywalizacji podopieczni Pepa Guardioli przejęli inicjatywę. Początkowo ataki gospodarzy były nieskuteczne. Zmieniło się to w 23. minucie. Kevin de Bruyne zagrał prostopadle do Bernanrdo Silvy. Ten z kilku metrów pewnie pokonał bramkarza. W odpowiedzi Toni Kross trafił w poprzeczkę. Była to jedyna groźna akcja Hiszpanów w pierwszej połowie. Jeszcze przed przerwą Thibaut Courtoise odbił próbę Ilkaya Gundogadana, ale był bezradny wobec dobitki Silvy. Manchester City zasłużenie prowadził więc 2:0.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, choć gospodarze kreowali już mniej dogodnych sytuacji. W 76. minucie Manuel Akanji wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, pozbawiając Real Madryt wszelkich nadziei na odrobienie strat. W końcówce meczu na boisku pojawił się Julian Alvarez, by po chwili się na listę strzelców. Phil Foden przejął piłkę w środku pola i napędził akcję. Będąc w okolicach szesnastego metra, zagrał do Argentyńczyka. Ten pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

„The Citizens” w wielkim stylu awansowali do finału Ligi Mistrzów. Tam czeka już na nich Inter Mediolan, który w dwumeczu pokonał AC Milan (2:0, 1:0). Decydujący mecz Champions League sezonu 2022/23 zostanie rozegrany 10 czerwca w Stambule.