Liga Mistrzów. Szybki gol Vidala i skromna wygrana Bayernu

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali przed własną publicznością Benfikę Lizbona 1:0 i uczynili pierwszy krok w stronę awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Zwycięskiego gola dla Bawarczyków zdobył w 2. minucie meczu Arturo Vidal. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski.

Wydaje się, że losowanie ćwierćfinałowych par Champions League było dla podopiecznych Pepa Guardioli bardzo udane. Po zaciętej batalii z Juventusem Bawarczycy mieli gładko uporać się z portugalską Benfiką, która choć wyeliminowała wcześniej Zenit Sankt Petersburg, nie powinna była sprawić swoim dzisiejszym rywalom wielu trudności.

Bayern Munich vs Benfica LisbonJuż pierwsza groźna akcja miejscowych przyniosła im bramkę. Z lewego skrzydła centrował Juan Bernat, a piłkę głową do siatki skierował Arturo Vidal. Na kolejne emocje kibice czekali do 21. minuty. Po dośrodkowaniu Thiago Alcantary Ederson uratował swój zespół przed utratą drugiego gola, zatrzymując próbę Thomasa Muellera.

Bawarczycy, choć regularnie gościli na połowie przeciwnika, nie potrafili po raz drugi sforsować defensywy mistrzów Portugalii. Niebezpiecznie w szesnastce Bayernu zrobiło się dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Uderzenie Nicolasa Gaitana zablokowali obrońcy gospodarzy.

Bayern Munich vs Benfica LisbonPo przerwie goście byli bliscy doprowadzenia do wyrównania. Dobrą okazję strzelecką wypracował sobie Jonas, jednak trafił wprost w Manuela Neuera. Zamiast ofensywnego popisu podopiecznych Pepa Guardioli, kibice w Monachium oglądali emocjonujący dreszczowiec, z którego ich ulubieńcy wcale nie musieli wyjść zwycięsko. W 64. minucie w wyśmienitej okazji fatalnie skiksował Konstantinos Mitroglou.

Po przeciwnej stronie boiska z ostrego kąta Edersona próbował zaskoczyć Franck Ribery. W końcówce pojedynku w ataku Bawarczyków uaktywnił się Robert Lewandowski. Nie przełożyło się to jednak na dogodne sytuacje bramkowe.

Mistrzowie Niemiec, choć byli zdecydowanym faworytem, tylko raz zdołali umieścić futbolówkę w siatce przeciwników. Rewanż rozegrany zostanie 13 kwietnia w Lizbonie.