XIV Święto Dziękczynienia

Centralne obchody Święta Dziękczynienia odbędą się Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie. „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych” – to hasło tegorocznego XIV Święta Dziękczynienia.

EWANGELIA

Jezus przyszedł z uczniami swoimi do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów».

Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych

W sobotę – 5 czerwca – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach odbyła się IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr. hab. Lucjan Szczepaniak SCJ, kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Patronat nad pielgrzymką objął ks. abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. 

Nie ma odpowiedzi premiera RP na apel KEP ws. łagodzenia obostrzeń epidemicznych w kościołach

Konferencja Episkopatu Polski wyraża zdziwienie i zaniepokojenie brakiem łagodzenia obostrzeń epidemicznych w kościołach. Przewodniczący Episkopatu, ks. abp Stanisław Gądecki, wystosował w tej sprawie list do premiera. „Na razie nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów, by prośba została uwzględniona” – wskazał ks. Leszek Gęsiak, rzecznik KEP.