Ks. abp S. Gądecki: Żadna społeczność chrześcijańska nie pokona samotności i nie stworzy wspólnoty, jeśli nie ma ona korzenia i podstawy w sprawowaniu Eucharystii

Żadna społeczność chrześcijańska nie pokona samotności i nie stworzy wspólnoty, jeśli nie ma ona korzenia i podstawy w sprawowaniu Eucharystii. Od niej trzeba więc zacząć wszelkie wychowanie do ducha wspólnoty. Eucharystia jest sercem komunii kościelnej – powiedział w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ks. abp Stanisław Gądecki. Jak dodał, chrześcijanie nie mogą odrzucać źle mających się bliźnich.

[TYLKO U NAS] O. prof. A. Derdziuk: Eucharystia jest tym, co sprawia, że Bóg może w nas mieszkać

Wychodzimy na ulice naszych miast i wsi, by pokazać ludziom i nam samym naszą miłość do Boga oraz to, że idziemy z Najświętszym Sakramentem, aby pokazać, że pragniemy nieść miłość w naszym codziennym życiu – powiedział o. prof. Andrzej Derdziuk, kierownik Sekcji Teologii Moralnej KUL, członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN, członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej, w Radiu Maryja podczas audycji „Aktualności dnia”.

Ks. abp M. Jędraszewski w Boże Ciało: Miejcie odwagę wierzyć! Miejcie odwagę zwyciężać!

Rozważamy dzisiaj, w uroczystość Bożego Ciała, te wielkie prawdy o polskim narodzie, które przekazał nam Czcigodny Sługa Boży Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński. Dziękujemy Panu Bogu za to, że na bardzo trudne dziejowe zmagania dał nam tak wielkiego duchowego Wodza i Pasterza, który przez ponad trzydzieści lat swej służby Kościołowi i Ojczyźnie z niezłomną odwagą odwoływał się do polskiej tożsamości, po polskich sumień, do polskich umysłów. Z otwartym sercem przyjmujemy zatem jego apel, jaki skierował do nas dnia 21 kwietnia 1974 roku: „Narodzie polski, wiedz, co mówi ci Chrystus – nie bądź niedowiarkiem, ale wierzącym! Odważnie mówimy, nie pierwszy raz na ambonach stolicy: nie bądźcie narodem tchórzów, miejcie odwagę myśleć!”. A my do tych wezwań Prymasa Tysiąclecia dodajemy dzisiaj kolejne: Miejcie odwagę wierzyć! Miejcie odwagę zwyciężać! – wzywał ks. abp Marek Jędraszewski podczas homilii na zakończenie centralnej procesji Bożego Ciała przy Bazylice Mariackiej.

Przewodniczący Episkopatu zachęca do modlitwy w intencji mieszkańców Bliskiego Wschodu

Pragnę, aby Kościół w Polsce włączył się w inicjatywę modlitwy w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), ks. abp Stanisław Gądecki, odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, prezydium CCEE oraz COMECE.

Pielgrzymka pracowników „Naszego Dziennika” na Jasną Górę. O. T. Rydzyk CSsR: Media są po to, żeby głosić prawdę. Idziecie jak Dawid na Goliata

Pracownicy „Naszego Dziennika” modlili się w środę na Jasnej Górze przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej.  <<„Nasz Dziennik” nie ma w podtytule „katolicki”, ale jest katolicki. W podtytule ma napisane „Veritatis splendor”  - „Blask prawdy”. Pan Jezus nam mówi: Tylko prawda was wyzwoli [...]. Jesteśmy przed cudownym wizerunkiem naszej Matki, wpatrujemy się w Nią, a Ona daje nam swojego Syna. On daje nam słowo prawdy. Media są po to, żeby głosić prawdę>> – powiedział podczas pielgrzymki pracowników „Naszego Dziennika” na Jasną Górę dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk, który przewodniczył Mszy św. w Częstochowie.

[TYLKO U NAS] Prof. G. Kucharczyk: Św. Jan Paweł II był bardzo zanurzony w ojczystą historię

Św. Jan Paweł II był bardzo zanurzony w ojczystą historię. Wielokrotnie powtarzał, że jest synem tej ziemi. Po przylocie do Polski całował ziemię, jak całuje się ręce matki. On rzeczywiście tak to odczuwał – powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.