Kongres PFROŻ poświęcony rodzinie

W Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się Kongres Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Temat spotkania to: „Święty Jan Paweł II patronem obrońców życia i rodziny”. Patronat nad wydarzeniem objął ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Kongres rozpocznie się o godz. 10.00 w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W gronie prelegentów znajdą się m.in.: prof. dr hab. med. Bogdan Chazan, prof. dr hab. Ryszard Legutko, ks. dr hab. Dariusz Oko i ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz.

Główną myślą kongresu jest przypomnienie nauczania Jana Pawła II w kwestii obrony życia i rodziny oraz – co jeszcze ważniejsze – aplikacja tego nauczania do współczesnych wyzwań tłumaczy dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

– Przede wszystkim chcę podkreślić, że ten rok został ogłoszony przez Sejm RP „Rokiem Jana Pawła II” – stąd zrodził się pomysł kongresu. Po drugie, obchodzimy też obecnie dni papieskie. A trzecia sprawa – jak wiemy, w Watykanie odbywa się Synod poświęcony rodzinie. To wszystko tworzy atmosferę, aby ten temat w sposób szczególny podjąć – mówi dr Paweł Wosicki.

Jan Paweł II do obrońców życia powiedział kiedyś: „Wykonujecie najważniejszą pracę na świecie” i ta myśl będzie nam przyświecać podczas tego kongresu – dodaje prezes PFROŻ.

Po części wykładowej konferencji odbędą się panele dyskusyjne na temat przyszłości Europy w obliczu zagrażającej jej kultury śmierci oraz o potrzebie walki o prawo do życia.

Na koniec uczestnicy Kongresu przyjmą apel, w którym zwrócą się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o ustanowienie św. Jana Pawła II patronem obrońców życia i rodziny

Udział w wydarzeniu można zgłaszać na stronie internetowej:    www.kongresfederacji.pl. Opłata wpisowa, obejmująca koszty materiałów dla uczestników oraz posiłek, wynosi 40 zł (młodzież i seniorzy – 20 zł).

Polecamy wypowiedź dr. Pawła Wosickiego, prezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia


Pobierz

Pobierz

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj