[TYLKO U NAS] S. Szwed: Mam nadzieję, że obojętnie kto będzie sprawował władzę, nikt nie wycofa się z realizowanych przez nas programów wsparcia dla rodzin

Programy dla polskich rodzin to wsparcie systemowe. Mam nadzieję, że obojętnie kto będzie sprawował władzę w kraju, nikt się już z tych programów, które realizujemy, nie wycofa – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z reporterem TV Trwam Szymonem Kozupą.

Nowy pomysł Prawa i Sprawiedliwości to wyprawka 300 plus dla każdego ucznia. Szkolna wyprawka będzie dużym wsparciem dla polskich rodzin. W pierwszych dniach (wnioski można składać od 1 lipca) wpłynęło ponad 200 tys. wniosków [czytaj więcej]  .

– To świadczy o tym, że faktycznie był to dobry start, jeśli chodzi o składanie wniosków drogą elektroniczną wyprawki szkolnej, czyli 300 zł dla każdego dziecka uczącego się do 20 roku życia, czy dziecka niepełnosprawnego do 24 roku życia. Dzisiaj jest ponad 210 tys. wniosków złożonych drogą online. Myślę, że z dnia na dzień tych wniosków będzie przybywało. To są dobre wiadomości. Widzimy, że ta droga, którą wybraliśmy – czyli droga składanie wniosków online – to jest dobre rozwiązanie – podkreślił polityk.

Stanisław Szwed akcentował, że od 1 sierpnia wnioski będzie można składać także w formie papierowej.

– Myślę, że jak zapytalibyśmy każdego, kto wysyła dzieci do szkoły, to wie, że to wsparcie na początku roku szkolnego zawsze się przyda. Ta kwota 300 zł to jest na pewno duże wsparcie dla rodzin, które takiego wsparcia oczekują – zaznaczył.

W ocenie rozmówcy narracja opozycji, która wskazuje, że rząd proponuje 300 zł w ramach wyprawki szkolnej, a wycofuje darmowe podręczniki, jest błędna.

– Podręczniki są darmowe. To są dodatkowe środki, które są przeznaczone na rodziny. To jest polityka Prawa i Sprawiedliwości i naszego rządu. Jeżeli są środki, a takie środki znalazły się w budżecie państwa, to trzeba dawać na te cele, które służą wsparciu rodziny. Realizujemy równolegle program Rodzina 500 plus – wskazał.

Wszelkie programy, które mają wspomóc polskie rodziny to nie rozdawnictwo, tylko wsparcie systemowe.

– Wsparcie systemowe i to zdecydowanie. Mam nadzieję, że obojętnie kto będzie sprawował władzę w kraju, nikt się już z tych programów, które realizujemy, nie wycofa – zaakcentował.

RIRM

 

  

drukuj