fot. Youtube/Archidiecezja Krakowska

Biblijne opowieści na dobranoc – rusza seria dla całych rodzin

„Biblijne opowieści na dobranoc” to seria wieczorynek stworzona przez Archidiecezję Krakowską. Odcinki zachęcające do wspólnego poznawania historii z Pisma Świętego będą emitowane w każdy czwartek o godz. 19.00 na kanale YouTube.

„Biblijne opowieści na dobranoc” to seria tworzona przez rodziny, dla rodzin. Opowiadania z Pisma Świętego w formie dobranocek, w każdy czwartkowy wieczór, co tydzień pojawiać się będą na kanale You Tube Archidiecezji Krakowskiej. Do współpracy w przygotowywaniu serii zaproszone zostały rodziny współtworzące Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

„Reprezentują różne środowiska i inne sposoby przeżywania rodzinności. Są w nich obecne dzieci we wszystkich przedziałach wiekowych, najmłodsze mające kilka miesięcy, jak i starsze, uczęszczające już do szkoły. Rodzice pracują w różnych miejscach, realizując różne zawody. Wartością, która łączy te rodziny, jest czas, jaki pomimo wielości zajęć mają dla siebie” – wskazuje dr Urszula Miernik, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego.

Odcinki mają nie tylko zainteresować najmłodszych oraz pomóc dzieciom i ich rodzicom w poznaniu często kojarzonych, lecz nie w pełni zgłębionych stron Biblii. „Biblijne opowieści na dobranoc” to także okazja do wspólnego spędzenia choćby kilku minut.

„Codzienny wieczorny wspólny czas z dziećmi, kiedy czytamy opowieści biblijne na dobranoc, może stać się rytuałem kończącym dzień rodziny. Od dawien dawna, rodzice i dziadkowie czytali lub opowiadali dzieciom bajki. Często odbywało się to właśnie na zakończenie dnia przed snem. Dziecko, słuchając spokojnego głosu rodziców, wtulając się w ich ramiona, zamyka kończący się dzień z poczuciem bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na znaczenie głosu matki, który jest znany dziecku już od okresu prenatalnego. Jest on bardzo ważny dla rozwoju mózgu dziecka i jego umiejętności społecznych” – zauważa dr Urszula Miernik.

„Biblijne opowieści na dobranoc” to seria wieczorynek, stworzona przez Archidiecezję Krakowską. Zapraszamy w każdy czwartek o godz. 19.00 na kanał You Tube, aby wspólnie poznawać historie z Pisma Świętego.

Archidiecezja Krakowska

drukuj