fot. PAP/Andrzej Grygiel

Małopolskie: bezpłatna nauka jazdy na nartach dla 3 tysięcy dzieci

Ok. 3 tysiące dzieci z województwa małopolskiego bezpłatnie nauczy się jeździć na nartach i snowboardzie w tym sezonie zimowym dzięki programowi „Jeżdżę z głową”. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel w sumie 1 mln zł.

Jak podkreślają władze regionu, realizowany do 2012 r. program wojewódzki popularyzujący sporty zimowe z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przyszłoroczna edycja projektu będzie rekordowa zarówno pod względem wysokości dotacji z budżetu województwa, która wyniesie 1 mln zł, jak i liczby gmin, które wyraziły chęć otrzymania dofinansowania – w tym roku będzie ich 59.

Dofinansowanie wojewódzkie pozwoli gminom na pokrycie ok. 30 proc. kosztów wyjazdów na narty dla uczniów szkół podstawowych.

Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego ocenił w piątek, że sporty zimowe cieszą się w Małopolsce ogromną popularnością.

„Trudno się temu dziwić – w końcu to właśnie w naszym regionie można znaleźć świetne warunki, by rozwijać tę sportową pasję” – zaznaczył.

W całym regionie, gdzie wyznaczono ponad 250 km tras narciarskich, można skorzystać z oferty ponad 60 stacji różnej wielkości, dysponującymi ponad 300 wyciągami.

Program „Jeżdżę z głową” – podkreślił Leszek Zegzda – to nie tylko nauka od samych podstaw jazdy na nartach czy snowboardzie pod okiem doświadczonych instruktorów, ale także przyswajanie zasad bezpiecznego zachowywania na stokach narciarskich czy trasach biegowych.

PAP/RIRM

drukuj