fot. https://twitter.com/MEIN_GOV_PL

Polskie placówki oświatowe przyjmują kolejne grupy ukraińskich dzieci

Polskie szkoły coraz szerzej otwierają swoje drzwi dla ukraińskich dzieci. Minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek, poinformował, że w polskim systemie oświaty jest już ponad 130 tys. uczniów z Ukrainy.

Uczniowie są pokoleniem, które tworzy nową historię relacji polsko-ukraińskich. Oni o tym wiedzą – podkreślał minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek.

– Zarówno młodzi Ukraińcy, jak i młodzi Polacy wiedzą, że od tego, co dziś będzie się działo w naszych wszystkich szkołach i na naszych ulicach, zależeć będzie bezpieczeństwo Polski i Ukrainy w następnych pokoleniach – mówił dr hab. Przemysław Czarnek.

Do polskiego systemu oświaty dołączyło do tej pory ponad 130 tys. ukraińskich dzieci i młodzieży.

– Cieszy to, że coraz większy procent dotyczy oddziałów przygotowawczych. Oddziały przygotowawcze pokazują tutaj u pani dyrektor, że to znakomity sposób, żeby przyjmować w sposób elastyczny Ukraińców do polskich szkół, również bez większego stresu dla nich samych – podkreślił szef resortu edukacji.

Jak informował minister edukacji i nauki, ponad 900 osób zapisało się też na intensywny kurs podstaw języka polskiego.

– Będą organizowane kolejne grupy. Świadczy to o tym, że ukraińscy nauczyciele i ludzie związani z oświatą, którzy przybyli do Polski, chcą w szybkim tempie nauczyć się podstaw języka polskiego, żeby pracować w szkołach polskich. Ich pracy na pewno będzie nam potrzeba – zaznaczył dr hab. Przemysław Czarnek.

Organizatorem zajęć jest Ośrodek Rozwoju Edukacji. Niebawem organizowane będą kolejne grupy zajęć.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl