fot. PAP/DSNS

Rzecznik straży granicznej Ukrainy: Mamy nadzieję, że białoruska armia nie weźmie udziału w inwazji

Terytorium Białorusi jest wykorzystywane przez Rosję do prowadzenia wojny przeciw Ukrainie. Mamy jednak nadzieję, że nie dojdzie do udziału białoruskiej armii w inwazji – powiedział w poniedziałek rzecznik Państwowej Służby Granicznej Ukrainy Andrij Demczenko, cytowany przez agencję UNIAN.

Andrij Demczenko ocenił podczas briefingu prasowego we Lwowie, że największe prawdopodobieństwo wtargnięcia wojsk białoruskich na Ukrainę utrzymuje się na granicy w obwodach rówieńskim i wołyńskim.

„Naród Białorusi zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji, w jaką wciągnął społeczeństwo Alaksandr Łukaszenka. Dlatego mam nadzieję, że Białorusini nie dopuszczą do ofensywy armii na tych kierunkach” – dodał Demczenko.

W poniedziałek ministerstwo obrony Białorusi poinformowało o wycofaniu 38. Gwardyjskiej Brygady Desantowo-Szturmowej, stacjonującej w Brześciu, z granicy z Ukrainą.

„Wojska desantowe powróciły do miejsca stałej dyslokacji po skutecznym wypełnieniu zadań na rzecz wzmocnienia ochrony granicy” – przekazał białoruski resort, cytowany przez gazetę internetową Ukrainska Prawda.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl