B. Szydło: Pojawią się kolejne programy skierowane do polskich rodzin

Po wprowadzeniu programu Rodzina 500 plus, realizacji Mieszkanie plus będą kolejne programy skierowane do polskich rodzin – powiedziała premier Beata Szydło.

Szefowa polskiego rządu wzięła udział w konferencji podsumowującej trzy miesiące funkcjonowania programu.

Prezes Rady Ministrów podkreśliła, że przyczynił się on do poprawy sytuacji polskich rodzin. Ponadto dał ogromny impuls gospodarce. 

– Wprowadziliśmy w życie program 500 plus. Teraz realizujemy Mieszkanie plus, ale będą jeszcze kolejne ,,plusy”, ponieważ uznaliśmy, że tym, co jest  najważniejsze dla Polski, jest właśnie wsparcie i inwestycja w polskie rodziny. To jest nasza przyszłość. W naszym rządzie – rządzie Prawa i Sprawiedliwości – jest pełna świadomość, że trzeba inwestować w rodziny – akcentowała premier Beata Szydło.

W ramach Programu Rodzina 500 plus wypłacono ponad 4 mld 100 mln zł dla ponad 3 mln dzieci. Na rozpatrzenie i wydanie decyzji czeka 410 tys. wniosków.

Ok 600 tys. wniosków złożonych zostało drogą elektroniczną – poinformowała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

– 580 przeszło przez kanały bankowe, tylko 15 tysięcy przez ePUAP i niespełna 10 tysięcy przez ZUS. To są dane, które pokazują, jak ludzie wybierają systemy, które znają, które są przyjazne, komfortowe, oswojone, z których korzystają na co dzień i potrafią je obsługiwać –  powiedziała minister Anna Streżyńska.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie mogą otrzymać rodzice na każde drugie i kolejne dziecko, a rodziny mniej zamożne – również na pierwsze.

RIRM

drukuj