Lato z Chrystusem na Mazurach

Uroczysta Msza św., spektakl, pielgrzymka, radosne uwielbienie i jeden cel: ewangelizacja. Dziś na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja” rozpoczyna się 7. edycja „Lata z Chrystusem na Mazurach”.

Przedsięwzięcie, które jest formą rozpoczęcia wakacji z Bogiem, corocznie gromadzi lokalnych wiernych, odwiedzających mazury turystów oraz żeglarzy. W tym roku na spotkaniu nad jeziorem Niegocin obecni będą także goście z zagranicy – informuje czuwający nad projektem ks. Mariusz Pawlina.

– Na uroczystościach będzie delegacja z Niemiec, z Kwerfurtu, rodzinnego miasta św. Brunona. Przyjedzie ks. proboszcz tamtejszej parafii wraz z parafianami. Kwerfurt to miasto partnerskie, z racji połączenia ze św. Brunonem. Tam św. Brunon się urodził, przyjął chrzest, a tutaj, prawdopodobnie, podniósł męczeńską śmierć – tłumaczy ks. Pawlina.

Głównym punktem spotkania będzie Msza św. dziękczynna za 1050-lecie chrztu Polski pod przewodnictwem ks. bp. Jerzego Mazura, biskupa ełckiego. Podczas Eucharystii odnowione zostaną przyrzeczenia chrzcielne.

W punktach programu zawierają się m.in. występ muzyczny i poprzedzający Mszę św. spektakl ewangelizacyjno-historyczny.

– Rozpoczniemy spektaklem, który od kilku miesięcy przygotowują aktorzy-amatorzy ze wszystkich parafii giżyckich. Jest to spektakl ewangelizacyjno-historyczny, który ukazuje te wszystkie wydarzenia, które obecnie Kościół przeżywa. Jego tytuł to „U źródeł przyszłej chwały”. Kościół katolicki żyje Rokiem Miłosierdzia, 1050. rocznicą chrztu Polski, niebawem Światowe Dni Młodzieży – to wszystko będzie ujęte w tym spektaklu – zapowiada ks. Pawlina, reżyser i scenarzysta spektaklu, w który zaangażowanych jest ponad 100 aktorów.

Wieczorem odbędzie się agapa – ognisko, śpiew i uwielbienie Pana Boga; następnego dnia jest główna uroczystość odpustowa w parafii pw. św. Brunona i udamy się procesją na Wzgórze św. Brunona  – dodaje ks. Mariusz Pawlina.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich wypoczywających na mazurach do wzięcia udziału w spotkaniu.

ZWIASTUN:

 

 

RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl